REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Najlepszy sposób na mobilne Polskie Radio

Miniwieże i antenowe odbiorniki radiowe to już przeżytek. Po co męczyć się z ręcznym dostrajaniem, skoro elektroniczna aplikacja robi to sama i to z pełną ramówką i RDSem? Narzędzie do obsługi programów Polskiego Radia jest dostępne na urządzenia mobilne.

W zasadzie posiadanie osobnego odtwarzacza mp3 czy mp4 powoli zaczyna mijać się z celem. Jasne, fajnie to wygląda, kiedy biega się rankami po parku z iPodem przy pasku albo faktycznie chce się mieć jak najmniejszy gadżet służący tylko do słuchania muzyki. Ale zasadniczo taką opcję ma już prawie każdy telefon, a niedługo do tej listy dojdą pewnie Smart Watch. Nie każdy gadżet jednak jest w stanie poradzić sobie z odbiorem radia, tym bardziej bez anteny, chociażby w postaci słuchawek. Z pomocą przychodzi strumieniowanie internetowe.

08.03.2013
9:30
Najlepszy sposób na mobilne Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Radio to - zaskoczenie - aplikacja obsługująca Polskie Radio. Łączy się przez WiFi lub 3G i na żywo (z kilkunastosekundowym opóźnieniem względem nadawania analogowego) odtwarza kanały: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, External oraz Czwórka (wideo). Do tego wszystkiego dostępne są informacje o wybranych serwisach oraz ramówka.

Screenshot_2013-03-05-19-43-06

Samo narzędzie działa bardzo dobrze, bez zawieszeń czy przerw w transmisji. Korzystając z dodatkowego oprogramowania można dzięki temu np. nagrać ulubione audycje. Bez problemu pracuje też zminimalizowane, więc po uruchomieniu można np. przeglądać internet czy pobijać rekord w ulubionej grze.

REKLAMA

Szczerze polecam aplikację Polskie Radio. Jest to dużo szybsza i mniej awaryjna opcja niż uruchamianie wbudowanego odtwarzacza ze strony konkretnej stacji. Sam jestem jej częstym użytkownikiem. A inne stacje typu RMF FM czy Zetka? Ich brak nie powinien specjalnie przeszkadzać, jako Radio z wielkiej litery służą obsługiwane kanały, a jako szafy grającej można przecież użyć grooveshark.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA