REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Największa zagadka serialu "Flash" - kto przywdziewa żółty kostium Reverse-Flasha?

Po ostatnim odcinku "Flasha" - prowadzącego do jesiennej przerwy - powstało więcej pytań niż odpowiedzi. Stara i sprawdzona metoda cliffhangera, na koniec pierwszej połowy sezonu, po raz kolejny się sprawdza. W odcinku "The Man in the Yellow Suit" pojawił - jak wskazuje tytuł - osobnik w żółtym stroju (Reverse-Flash), który posiadał taką samą moc, jak Barry Allen, tytułowy bohater. Kim ten ów złoczyńca, główny antagonista Flasha jest? Na to pytanie możemy znać odpowiedź, ale istnieje szansa, że jest ona zbyt oczywista jak na serialowe warunki, więc nie sugerujcie się nią całkowicie. Poza tym jeżeli nie oglądaliście ostatniego odcinka serialu, musicie być przygotowani na spoilery.

11.12.2014
20:56
Największa zagadka serialu „Flash” – kto przywdziewa żółty kostium Reverse-Flasha?
REKLAMA
REKLAMA

Zaś ten kto oglądał, wie już, że Flashowi (Grant Gustin) i jego przyjaciołom nie udało się pojmać złoczyńcy w żółtym stroju. Najciekawszym momentem odcinka (cliffhangerem) było jednak to, że urządzenie, które Reverse-Flash zdobył do manipulowania tachionami, trafiło ostatecznie w ręce dr Harrisona Wellsa (Tom Cavanagh). Co więcej, Wells w swoim tajnym pokoju trzymał żółty kostium Reverse-Flasha, do którego przymocował skradzione urządzenie.

W takiej sytuacji bardzo oczywiste wydaje się, że Reverse-Flashem jest dr Harrison Wells. Tą pilną sprawą zajęli się "spece" z serwisu Reddit.com, jeden z nich sensownie uzasadnił odpowiedź na pytanie, dlaczego niby Wells miałby faktycznie być antagonistą Flasha.

Jak widać na screenach z "The Man in the Yellow Suit", Wells wygoił swoje rany dosyć szybko. Jednak nie tak szybko, jak powinien był to zrobić, gdyby faktycznie miał supermoc. Zamierzone działanie?

Tok myślenia w tym przypadku może podążać w dość abstrakcyjnym kierunku, tzn. dr Wells aka Reverse-Flash niekoniecznie musi być czarnym charakterem w 100%.

Jak to możliwe? Być może opiekun Flasha chce po prostu uczynić z niego jak najlepszego bohatera i przygotować go na wielki kryzys z przyszłości. Dlatego też cofnął się w czasie, zabił matkę Barry'ego, zbudował akcelerator cząstek i zrobił wszystko, żeby Barry Allen stał się najlepszym Flashem jakim mógłby być.

REKLAMA

Równie dobrze może się jednak okazać, że Wells wie o kryzysie w przyszłości tylko z gazety, którą posiada i nie jest Reverse-Flashem, a jego rany zagoiły się nie ze względu na supermoc, ale inny nie znany nam czynnik.

Poza tym, walka Reverse-Flasha z Wellsem... trochę komplikuje sprawy, a i wyjaśnienie na końcu odcinka wydaje się zbyt prostackie. Na całe szczęście na odpowiedź (odcinek "Revenge of the Rogues") będziemy czekać tylko do 20-go stycznia, a nie cały rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA