REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Napastnik”, „Small World” i „Kobiety Mafii 3” - wszystko, co wiemy o najnowszych projektach Patryka Vegi

Patryk Vega nie zwalnia tempa produkcji. W dniu kinowej premiery filmu „Polityka” na początku września ruszyły zdjęcia do nowego projektu reżysera opowiadającego o machlojkach finansowych w świecie sportu. Znamy szczegóły tego i kolejnych filmów najbardziej zapracowanego polskiego twórcy ostatnich lat.

18.11.2019
19:21
Patryk Vega - zdjęcie promocyjne
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Napastnik”, bo tak nazywać się będzie najnowszy film Patryka Vegi, poświęcony aferom w polskim sporcie ma trafić na ekrany już w lutym przyszłego roku.

Vega Stuhr Zamachowski - zdjęcie z planu filmu Polityka class="wp-image-345644"

Wiemy na razie, że będzie to produkcja z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego, który podzielił się tą informacją podczas tegorocznego spotkania z fanami na festiwalu Pol’And’Rock w sierpniu tego roku. Aktor zdradził wtedy, że:

Rzecz dotyczy środowiska piłkarskiego i ciemnej strony tego świata.

Dokładna fabuła obrazu nie jest jeszcze znana, ale w mediach już pojawiają się pierwsze porównania do głośnego filmu „Piłkarski poker” Janusza Zaorskiego, uznawanego za jeden z najlepszych polskich filmów sportowych. Wiemy też, że u boku Zbigniewa Zamachowskiego mają wystąpić także Piotr Stramowski oraz Antoni Królikowski.

Warto wynotować także, że w chwili obecnej na dzień premiery „Napastnika” zapowiedziana jest także premiera filmu „Kobiety Mafii 3”.

Kobiety Mafii - kadr z filmu class="wp-image-345650"

Niezwykle prawdopodobne wydaje się więc, że data premiery któregoś z nich zostanie przesunięta na późniejszy termin. Wypuszczenie dwóch filmów tego samego reżysera, a więc o tym samej grupie docelowej widzów, wydaje się bowiem niepotrzebnym strzałem we własne kolano.

No chyba, że ktoś wpadnie na pomysł double-feature á la „Grindhouse”, przerywane serią nieprawdziwych reklam. Ten pomysł wydaje się jednak na tyle szalony, że aż możliwy do zrealizowania. W końcu Quentinowi Tarantino i Robertowi Rodriguzewi udało się to przy premierze „Planet Terror” i „Death Proof”, które w wybranych kinach USA rzeczywiście grane były na specjalnych pokazach a la stare kina Grindhouse.

Przypomnijmy też, że na czerwiec przyszłego roku zapowiedziana jest także premiera filmu „Small World”, opowiadającego o handlu dziećmi.

Polityka - kadr z filmu class="wp-image-345656"

Z dotychczasowych informacji prasowych wiemy, że film opowie historię dziewczyny, która zostaje porwana z niewielkiej wsi. Dopiero po 14 latach udaje się ją odnaleźć. W filmie mamy zobaczyć Julię Wieniawę, Piotra Adamczyka oraz hiszpańskiego aktora Enrique’a Arce’a, znanego szerokiej publiczności z roli Arturo w hitowym serialu Netfliksa „Dom z papieru”, który wystąpił już u Vegi w filmie „Kobiety Mafii 2”.

Patryka Vegę czeka więc kolejny pracowity rok. Tempo jego prac przypomina wręcz wytwórnię Marvela, która również każdego roku wypuszcza na rynek co najmniej dwa, a ostatnio trzy duże filmy. Amerykanie mają Marvel Cinematic Universe, a my najwyraźniej Vega Cinematic Universe, w którym reżyser odsłania ciemną stronę różnych zawodów.

REKLAMA

O efektach jego prac przekonamy się już w lutym, wraz z premierą „Napastinka” i/lub „Kobiet Mafii 3”.

*Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnego profilu reżysera na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA