REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Matematyk założył konto na Pornhubie. Teraz zbija kokosy na uczeniu różniczek

To kolejny gwóźdź do trumny YouTube'a. Changshu z Tajwanu prowadził tam kanał edukacyjny, ale rachunek różniczkowy nikogo nie ruszał. Przerzucił się zatem na Pornhuba, gdzie ma już 1,8 miliona wyświetleń i zarabia na swoich kursach grube pieniądze. I nawet nie zdejmuje przy tym ubrań.

29.10.2021
16:41
nauczyciel matematyk filmy pornhub
REKLAMA

Pornhub kojarzy się z jednym (niektórym zresztą wszystko kojarzy się z jednym), ale konto może założyć tam każdy i wrzucać nagrania nie tylko dla dorosłych. Dajmy na to Krzysztof Gonciarz w zeszłym roku publikował tam dziwaczne filmiki, m.in. z poduszkami ciążowymi, i wykręcił na nich niemało wyświetleń. Robił to dla beki, by komuś wideo w stylu "Amator i cztery tuby" wyświetliło się w rekomendacjach.

REKLAMA

Bohaterem dzisiejszego odcinka jest 34-letni nauczyciel matematyki z Taiwanu, który odkrył żyłę złota. O ile na YouTube jest wiele kanałów z kursami matematyki i trudno się przebić, o tyle na Pornhubie jest raczej rodzynkiem – nie licząc tych wszystkich sexy nauczycielek, które karzą zostawać niegrzecznym uczniom po lekcjach. Wcześniej próbował też udzielać e-korepetycji na Xvideos i XNXX, ale tam można publikować tylko pornografię.

Z racji tego, że tak mało osób uczy matematyki na platformach wideo dla dorosłych, a z drugiej strony tak wiele osób ogląda na nich filmy, pomyślałem, że jeśli udostępnię tam swoje nagrania, to zobaczy je wiele ludzi.

- mówił Changshu.

Matematyk z Tajwanu zarabia milion złotych rocznie. Uczy różniczek i całek na Pornhubie.

Może i sama liczba wyświetleń i subskrypcji nie powala jak na roczne konto, to Changshu zarabia i tak więcej niż przeciętny nauczyciel. Jego wykłady o granicach czy ekstremach funkcji mają służyć jako próbka i zachęta do wykupienia płatnej subskrypcji.

Kurs online (już na zupełnie innej, dedykowanej do tego stronie) ma mu przynosić aż 250 tysięcy dolarów rocznie, czyli niespełna milion złotych. Pieniądze nie idą tylko do jego kieszeni, ale i na produkcję wideo i opłacenie pensji pracowników. Od 15 lat uczył matematyki w szkołach i online, ale takiego odzewu jak po założeniu konta na Pornubie jeszcze nie miał.

 class="wp-image-1824328"
Screen z Pornhuba

"Nie chciałem uczyć matmy na Pornhubie. Chciałem, by świat dowiedział się, że jestem nauczycielem z Tajwanu, który też może uczyć rachunku różniczkowego" – przyznał w wywiadzie dla Mel Magazine. Zdaje sobie też sprawę, że ludzie nie końca są zainteresowani jego filmikami. Wyliczył jednak, że skoro większość ludzi włącza jego kanał z ciekawości, by zobaczyć twardą matematykę na Pornhubie, to pozostali mogą faktycznie chcieć nauczyć się całek.

REKLAMA

Największy minus kanału changhsumath666 to wcale nie reklamy i miniaturki, który wyświetlają się obok i nie pozwalają się skupić, ale bariera językowa. Sama matematyka jest trudna, a jeśli do tego jest wykładana po mandaryńsku, to w naszym przypadku pozostanie tylko zabawną anegdotką lub wymówką, dlaczego jeśli w pasku przeglądarki wpisujemy literkę "p" to od razu wyświetla się Pornhub.

* zdjęcie główne: screen z Pornhuba

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA