REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórca „Nawiedzonego domu na wzgórzu” wraca z nowym serialem. Obejrzycie zwiastun „Nawiedzonego dworu w Bly”

Mike Flanagan zasłynął wśród widzów serwisu Netflix serialem grozy „Nawiedzony dom na wzgórzu”. Jego najnowsze dzieło będzie się kręcić wokół tej samej tematyki. A więcej o „Nawiedzonym dworze w Bly” dowiadujemy się z nowego trailera.

31.08.2020
17:14
nawiedzony dwór w bly netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Nawiedzony dom na wzgórzu” zadebiutował na platformie Netflix w październiku 2018 roku. Od tego czasu fani produkcji namawiali serwis do wyprodukowania kontynuacji. I ostatecznie ich starania nie poszły na marne, choć „Nawiedzony dwór w Bly” nie będzie bezpośrednią kontynuacją historii znanej z 1. sezonu. Mike Flanagan uznał bowiem dosyć szybko, że nie chce wracać do rodziny, którą poznaliśmy w „Nawiedzonym domu na wzgórzu”. Zamiast tego wpadł na pomysł stworzenia szerszego uniwersum serii i przekształcenia jej w antologię grozy.

Oznacza to, że w nowym dziele Flanagana nie zobaczymy tych samych postaci, ale powróci znaczna część ekipy i wielu dotychczasowych członków obsady. Od samego początku prac nad „Nawiedzonym dworem w Bly” showrunner nie ukrywał również, iż inspiracją dla fabuły nowego sezonu będzie opowiadanie Henry'ego Jamesa „Dokręcanie śruby” (w Polsce tłumaczone pierwotnie jako „W kleszczach lęku”). Wydane pierwotnie w 1898 roku dzieło opowiada historię nieżyjącej guwernantki, która dostaje zadanie opieki nad Milesem i jego młodszą siostrą Florą w letniej posiadłości ich wujka. Wokół tej trójki wkrótce zaczynają dziać się dziwne, paranormalne zdarzenia.

„Nawiedzony dwór w Bly” doczekał się właśnie premierowego zwiastuna.

Z opublikowanego materiału wideo można wywnioskować, że akcja oryginalnego opowiadania została przeniesiona w czasy bardziej współczesne, a pewne elementy ogólnej fabuły zostały zmienione. Punkt wyjścia obu historii pozostaje jednak taki sam. W obsadzie „The Haunting of Bly Manor” znaleźli się Victoria Pedretti, Henry Thomas, Kate Siegel, Olivier Jackson-Cohen, T'Nia Miller, Tahirah Shariff i Rahul Kohli.

Fani oryginalnego serialu nie powinni natomiast liczyć na jakiekolwiek fabularne powiązanie z wydarzeniami znanymi z „Nawiedzonego domu na wzgórzu”. Więcej o tym tytule przeczytacie zaś w naszej recenzji produkcji Mike'a Flanagana.

REKLAMA

Premiera nowego horroru serwisu Netflix pt. „Nawiedzony dwór w Bly” nastąpi już 9 października.

*Autorem zdjęcia wyróżniającego jest Eike Schroter/Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA