REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To się musi udać. Neil Gaiman napisze scenariusz do kilku odcinków serialu "Amerykańscy bogowie"

Doniesienia związane z serialem "Amerykańscy bogowie" to jak dotąd stałe źródło radości. Najpierw cieszył sam fakt, że taka produkcja powstanie, teraz - że scenariusz do niektórych odcinków napisze sam Neil Gaiman.

29.06.2015
10:36
To się musi udać. Neil Gaiman napisze scenariusz do kilku odcinków serialu Amerykańscy bogowie
REKLAMA
REKLAMA

Gaiman będzie zatem nie tylko czuwał nad poziomem serialu jako producent, ale też bezpośrednio na niego wpłynie jako scenarzysta. Nie wiadomo konkretnie do ilu odcinków pisarz stworzy skrypty, pewnie jest jedynie, że nie do dwóch pierwszych - te są już gotowe, a ich autorami są Bryan Fuller („Hannibal”) i Michael Green („Gotham”).

REKLAMA
Kyle-cassidy-neil-gaiman-April-2013

Nie to, żebym wątpił w umiejętności duetu Fuller i Green, ale w tym wypadku nikt nie stworzy lepszej adaptacji powieści od jej twórcy. Czasami co prawda oddanie scenariusza ekranizacji w ręce kogoś innego jest korzystne dla poziomu produkcji, ale Neil Gaiman ma spore doświadczenie w pracy dla przemysłu filmowego oraz telewizyjnego i nie brakuje mu odpowiedniego dystansu do swoich dzieł. Jak dotąd na srebrny ekran trafiły dwie jego powieści, "Koralina" i "Gwiezdny pył", jest także scenarzystą m. in. "Babilon 5", "Beowulf" czy "Doktor Who".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA