REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix do kupienia wraz z Canal+? Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie współpracy

Netflix planuje systematycznie wzmacniać swoją pozycję w Europie. Canal+ z kolei stara się odzyskać swoją pozycję wśród płatnych telewizji. Wygląda na to, że cele obu firm zbliżyły je do siebie. Według doniesień francuskich mediów już wkrótce możemy otrzymać możliwość oglądania seriali Netfliksa po zakupie Canal+.

02.09.2019
16:42
netflix canal plus
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie tygodnie pod wieloma względami nie były najszczęśliwsze dla Netfliksa. Przedstawiciele firmy co rusz musieli wysłuchiwać zachwytów nad planowanymi przez konkurencję platformami VOD: HBO Max, Disney Plus, a nawet Apple TV+. Największy serwis na świecie ma jednak pewne przewagi nad swoimi przeciwnikami. Przede wszystkim czas i możliwości, żeby odpowiednio przygotować się na ich nadejście. Chodzi przede wszystkim o rozwój globalnej sieci produkcyjnej. Dlatego Europa jest ważnym elementem układanki Netfliksa.

Nie wszędzie serwis cieszy się jednak równie wielkim zainteresowaniem. Nie od dzisiaj znane są kłopoty Netfliksa we Francji, która źle przyjmuje (prawdziwy lub rzekomy) nacisk globalizacji na swoją kulturę. Punktem sporu stał się m.in. festiwal w Cannes, gdzie od pewnego czasu produkcje platformy nie są dopuszczane. Dlatego z punktu widzenia Netfliksa współpraca z francuskim podmiotem pokroju Canal+ może być bardzo opłacalna.

Według nowych informacji Netflix rozmawia z Canal+ nad możliwością zakupu konta na platformie VOD wraz z subskrypcją płatnej telewizji.

netflix canal plus class="wp-image-319743"
REKLAMA

Najnowsze wieści w tej sprawie podał dziennik Le Figaro. Według dziennikarzy gazety negocjacje sprawie są niezwykle zaawansowane. Jeżeli obie firmy dojdą do porozumienia, to Canal+ będzie oferował swoim klientom dostęp do biblioteki filmów i seriali Netfliksa. Wszystko za dodatkową opłatą, której wysokość na razie nie została ujawniona. Do finiszu rozmów ma dojść w okresie kilku następnych tygodni, więc ostateczne informacje w tej sprawie usłyszymy za pewne już wkrótce.

Dla Canal+ współpraca z Netfliksem również wydaje się opłacalna. Francuska firma może przegrywać walkę z serwisami SVOD. Możliwość udostępniania popularnych filmów i seriali Netfliksa wraz ze swoją ofertą może stanowić odpowiedni impuls, by zainteresowanie marką znowu wzrosło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA