REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Drogi Netfliksa i Davida Finchera ponownie się skrzyżowały. Powstanie nowy serial kryminalny

Tak, współczesny mistrz thrillerów wraca do Netfliksa i sprezentuje nam nowy serial kryminalny. David Fincher wraz z Charlize Theron będą producentami wykonawczymi serii "Mindhunter", która powstanie na podstawie książki z 1996 roku, "Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit" autorstwa Johna Douglasa i Marka Olshankera.

23.12.2015
11:59
Drogi Netfliksa i Davida Finchera ponownie się skrzyżowały. Powstanie nowy serial kryminalny
REKLAMA
REKLAMA

Serial "Mindhunter" początkowo miał zostać wyprodukowany przez stację HBO, ale produkcja ostatecznie trafiła w ręce Netfliksa. Jednym z reżyserów serialu zostanie David Fincher. Na razie jednak nie wiadomo, czy nakręci on tylko pilot serialu czy może wszystkie odcinki. Nie wiemy także, kto miałby zagrać w produkcji i czy na ekranie pojawi się jego producentka, Charlize Theron. Za scenariusz "Mindhunter" odpowie Joe Penhall.

mindhunter
REKLAMA

Fabuła książki, na podstawie której ma powstać serial, opowiada o agencie specjalnym, Johnie Douglasie, który uczestniczył w śledztwach mających na celu ujęcie najniebezpieczniejszych i najokrutniejszych seryjnych morderców. Jego praca polegała nie tylko na bezpośrednim badaniu sprawy, ale także na wywiadach, konfrontacjach związanych z takimi mordercami jak Charles Manson, Richard Speck czy John Wayne Gacy. Te spotkania pomogły mu poszerzyć perspektywę i zrozumieć, jakimi motywami kierowali się zabójcy.

Z opisu książki wynika, że serial miałby pokazać pracę detektywów i policji od tzw. kuchni. To naprawdę ma szansę być ciekawe widowisko. Tym bardziej, że pracował będzie przy nim sam David Fincher. Liczę na mocną produkcję, która wgniecie mnie w fotel. Na razie niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy "Mindhunter" miałby ujrzeć światło dzienne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA