REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Henry Cavill jako Sherlock Holmes trafi do Netfliksa. Serwis wykupił prawa do dystrybucji filmu „Enola Holmes”

Netflix wykorzystuje różne metody, żeby przeciwdziałać ograniczeniu liczby nowości przez pandemię koronawirusa. Firma postanowiła wykorzystać fakt, że zbliżający się hit studia Legendary nie miał jak pojawić się w kinach i wykupiła prawa do światowej dystrybucji. Chodzi oczywiście o film „Enola Holmes” z Millie Bobby Brown i Henrym Cavillem.

21.04.2020
21:41
netflix enola holmes
REKLAMA
REKLAMA

Enola Holmes to bohaterka serii powieści młodzieżowych autorstwa Nancy Springer. Amerykańska pisarka stworzyła sześć książek w tym cyklu, a każda z nich opowiadała o nowej sprawie kryminalnej rozwiązywanej przez młodszą siostrę Mycrofta i Sherlocka Holmesów. Na świecie seria „Enola Holmes” błyskawicznie zdobyła olbrzymią popularność, więc ekranizacja wydawała się kwestią czasu.

I faktycznie, w styczniu 2018 roku ogłoszono, że znana ze „Stranger Things” Millie Bobby Brown wcieli się w tytułową rolę. Prace nad produkcją w kolejnych miesiącach posuwały się jednak dosyć powoli i dopiero półtora roku później do obsady w drugoplanowej roli dołączył Henry Cavill, który zagra Sherlocka Holmesa. Wydawało się, że angaż dwóch tak dużych gwiazd to gwarancja sukcesu w globalnym box office. Ale jak podaje portal Collider, szyki Legendary i wytwórni Warner Bros. pokrzyżował koronawirus. Nie wiadomo, która z firm zdecydowała się ostatecznie wycofać, ale adaptacja powieści Springer nie czekała długo na nowego dystrybutora.

Prawa do pokazywania filmu „Enola Holmes” na całym świecie (poza Chinami) zdobył Netflix.

W przeszłości nie wszystkie produkcje wycofywane z kin do największego serwisu VOD okazywały się produkcjami godnymi uwagi. Ale nie wydaje się, żeby w tym przypadku miało być podobnie. Obok Cavilla i Brown w filmie wystąpią bowiem również Sam Claflin (jako Mycroft Holmes) oraz Helena Bonham Carter jako zaginiona matka niezwykłego rodzeństwa. Za reżyserię „Enoli Holmes” odpowiada z kolei Harry Bradbeer pracujący do tej pory głównie przy serialach (m.in. „Fleabag” i „Obsesja Eve”) na bazie scenariusza Jacka Thorne'a.

REKLAMA

Jeżeli nie znacie jeszcze postaci nastoletniej siostry Sherlocka Holmesa, to z jej przygodami będziecie mogli zapoznać się, czytając którąś z powieści Nancy Springer. W Polsce wydano do tej pory trzy pierwsze tomy. Alternatywą jest też komiks „Śledztwa Enoli Holmes”, którego recenzję przeczytacie na Rozrywka.Blog.

Dokładna data premiery filmu „Enola Holmes” na platformie Netflix nie została jeszcze podana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA