REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Netflix mówi „Accio!” i udostępnia wszystkie części Harry'ego Pottera. Seria już za moment w serwisie

Gorące wieści dla wszystkich potteromaniaków — już od jutra wszystkie części serii o młodym czarodzieju trafią do biblioteki Netfliksa (do tej pory dostęp do filmów o Harrym Potterze mieli jedynie użytkownicy HBO GO). I to nie koniec prezentów, jakie przygotował na nadchodzący weekend Netflix — w ofercie platformy znajdzie się również film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Po prostu czysta magia!

14.05.2020
14:39
netflix harry potter wszystkie czesci w piatek
REKLAMA
REKLAMA

W czasach, gdy słowo „lockdown” odmieniamy przez wszystkie przypadki, Netflix postanawia przełamać złą passę i mówi Accio! Jak poinformował polski oddział platformy na Twitterze, już w piątek do bazy Netfliksa trafią wszystkie części z serii „Harry Potter”.

Ta niespodziewana wiadomość wywołała euforię wśród fanów serii, którzy przez chwilę mogli poczuć się jak gdyby dostali sowę prosto z Hogwartu:

Netflix otwiera podwoje Hogwartu

Choć trudno w to uwierzyć (jak ten czas leci!), pierwszy film o nastoletnim czarodzieju („Harry Potter i Kamień Filozoficzny”) miał swoją premierę prawie dwie dekady temu. Od tamtego czasu każda kolejna odsłona przygód Harry'ego Pottera była ogromnym wydarzeniem, które każdorazowo przyciągało do kin rzesze fanów. Podobnie zresztą było z kolejnymi częściami książek autorstwa J.K. Rowling, które sprzedawały się tak dobrze, że w ekspresowym tempie wywindowały Brytyjkę na listę najlepiej opłacanych autorek na świecie. Nic dziwnego — wykreowany przez Rowling magiczny świat Harry'ego Pottera na stałe wpisał się w historię popkultury i do dziś zarówno książki, jak i filmy inspirowane serią wychowują kolejne pokolenia. Dotychczas, polscy fani przygód Harry'ego, Rona i Hermiony mogli znaleźć całość filmowej serii na platformie HBO GO. Konkurencyjny Netflix postanowił pójść jej śladem i udostępnić wszystkie części „Harry'ego Pottera" również swoim użytkownikom.

A na deser „Fantastyczne zwierzęta”

To jednak nie koniec rewelacji. Ponownie, biorąc przykład z HBO GO, Netflix do filmów o młodym czarodzieju postanowił dołączyć także spin-off, czyli „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Wszyscy tęskniący za magicznym uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling będą więc mogli nie tylko jeszcze raz obejrzeć całą ośmioczęściową serię, ale i pozostać w potterowskim klimacie nieco na dłużej.

Chłopiec, Który Przeżył to idealne antidotum na czas pandemii.

REKLAMA

To jak...? Gotowi na weekend pełen magii? Przed seansem radzimy zaopatrzyć się w kufel kremowego piwa i fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta (widzowie z wrażliwszym podniebieniem mogą rozważyć też czekoladowe żaby). Co prawda, pandemia daje nam wszystkim mocno w kość, ale takie niespodzianki, jak ta, którą przygotował Netflix, napawają nadzieją, że wszyscy przez ten trudny czas jakoś wspólnie przebrniemy. A u boku „Chłopca, Który Przeżył" inny scenariusz po prostu nie wchodzi grę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA