REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix zadba o to, aby posiadacze iPhone'ów mieli szybki dostęp do seriali. Inteligentne pobieranie już jest

Netflix już wcześniej wprowadził funkcję Inteligentnego pobierania do aplikacji na Androida i dla systemu Windows 10. Teraz tę samą możliwość otrzymali posiadacze smartfonów z iOS-em. Na czym ona polega? Aplikacja sama będzie ściągać odcinki waszych ulubionych seriali.

08.02.2019
19:10
Netflix z funkcją Inteligentnego Pobierania na urządzeniach z iOS-em
REKLAMA
REKLAMA

Platforma postanowiła ułatwić użytkownikom seryjne oglądanie swoich produkcji. Funkcja Inteligentnego Pobierania ma ułatwić życie użytkownikom Netfliksa wyposażonym w urządzenia przenośne, którzy będą chcieli oddać się binge-watchingowi i pochłaniać w całości swoje ulubione seriale.

Z czym dokładnie to się je? Po obejrzeniu pobranego odcinka, przy pierwszym połączeniu urządzenia z siecią WiFi, funkcja automatycznie pobierze kolejny epizod z serii i usunie poprzedni. Ważne jest to, że nie trzeba się martwić o zużycie transferu danych, gdyż Inteligentne Pobieranie działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy smartfon czy tablet są połączone z siecią Wi-Fi.

Funkcja Inteligentnego Pobierania daje nieograniczony dostęp do materiału, gdy nie mamy dostępu do dobrego łącza internetowego.

To opcja, która doskonale sprawdzi się na przykład na lotnisku przed wejściem na pokład samolotu. Sytuacji zresztą można podać jeszcze całe mnóstwo. Wszystko sprowadza się jednak do wygody użytkownika i możliwości zaoszczędzenia cennych megabajtów danych mobilnych. Wprowadzenie funkcji do systemu iOS jest kolejnym działaniem Netfliksa w stronę większej mobilności i wygody użytkowania.

Oczywiście korzystanie z funkcji nie jest obligatoryjne i można ją w każdej chwili wyłączyć. Uruchamianie jej znajduje się w Ustawieniach aplikacji:

netflix inteligentne pobieranie aplikacja class="wp-image-251611"
REKLAMA

Omawiana funkcja już została wprowadzona na aplikacji na system iOS. Nic nie zmienia się w kwestii jej dostępności na urządzeniach z Androidem czy tych z systemem Windows 10. To sytuacja odwrotna do tej sprzed paru tygodni. Mowa o połączeniu Netfliksa z Instagram Stories. Ta opcja na dany moment jest dostępna tylko dla użytkowników urządzeń Apple'a. Posiadacze Androida póki co muszą obejść się smakiem.

Inteligentne Pobieranie już może wam się przydać. Zwłaszcza, że Netflix w lutym wzbogacił się znowu o szereg nowych produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA