REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix pobiera ci pieniądze przed wypłatą? Możesz łatwo zmienić dzień rozliczenia

Netflix może się już pochwalić około 193 mln subskrybentów na całym świecie. Każda z tych osób co miesiąc przekazuje część swoich środków pieniężnych na rzecz serwisu VOD. Po kilku latach posiadania konta nie wszystkie szczegóły oryginalnego planu płatniczego mogą nam pasować. Na szczęście dzień rozliczenia jest możliwy do zmiany.

23.07.2020
9:53
netflix konto
REKLAMA
REKLAMA

Kilka minionych dni przyniosło nam garść nowych informacji na temat platformy Netflix. Firma poinformowała o swoich ostatnich wynikach i prognozach na przyszłość, zdradziła, jakie produkcje cieszyły się największą popularnością w 2. kwartale oraz zdradziła kilka planowanych nowinek technologicznych. Zapowiedziano m.in. kasowanie konta każdego użytkownika, który nie uruchomi serwisu przez dwa lata.

Część odbiorców przyjmie zapewne tego typu zmianę za drobnostkę niewartą większej uwagi. Bo przecież kto przez 24 miesiące płaci za usługę, z której w ogóle nie korzysta? Wydaje się to absolutnym ekstremum i faktycznie tego typu osób nie ma zapewne zbyt wiele. Natomiast nie brakuje użytkowników, którzy oglądają produkcje na VOD sporadycznie, ale płacą za serwisy trochę na zasadzie przyzwyczajenia. Kiedyś założyli konto, od czasu do czasu zdarza się im coś obejrzeć, a cena nie jest na tyle wygórowana, by taki wydatek mógł poważnie uszczuplić domowy budżet. A przecież wykupiona przed laty subskrypcja może też powodować inne problemy np. z niepasującym terminem płatności.

Na szczęście tej ostatniej niedogodności można łatwo zaradzić. Netflix pozwala zmieniać datę rozliczenia.

To udogodnienie jest dostępne na platformie od pewnego czasu, ale najwyraźniej nie wszyscy użytkownicy o nim wiedzieli i dlatego wysyłali firmie zapytania w tej sprawie. W odpowiedzi Netflix przypomniał za pomocą swoich mediów społecznościowych prosty sposób na dopasowanie planu płatności do swoich aktualnych potrzeb.

Netflix konto – jak zmienić datę rozliczenia?

REKLAMA

Wystarczy po zalogowaniu się do serwisu wejść na swoje konto i znaleźć po prawej stronie odnośnik z podpisem: „Zmień dzień rozliczenia”. Następnie klient zostaje przeniesiony do następnego okna, które rozpoczyna się od informacji, że ustawienie nowej daty rozliczenia spowoduje utratę możliwości uzyskania zwrotu za pierwszy miesiąc. Poniżej tego komunikatu znajduje się obecny dzień zapłaty i lista dat do wyboru. Potwierdzenie wymaga jeszcze ostatniego sprawdzenia i problem załatwiony.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA