REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale /
 4. VOD

Do końca maja z Netfliksa zniknie kilka głośnych filmów. Zostało niewiele czasu na obejrzenie „Split”

Netflix stale poszerza swoją ofertę o liczne nowości w postaci filmów, seriali, dokumentów i programów rozrywkowych. Nie oznacza to jednak, że obecność większości produkcji na platformie jest bezterminowa. Do końca maja z Netfliksa zniknie 10 tytułów, w tym „Split” i „Wielki mur”.

16.05.2019
20:27
netflix maj split
REKLAMA
REKLAMA

Od dawna wiadomo, że większość widzów zakłada konto na Netfliksie ze względu na liczne produkcje oryginalne. Oprócz tego platforma może się pochwalić długą listą licencjonowanych produkcji, ale ich obecność w bibliotece nie jest dana na stałe. Dlatego wiele filmów i seriali niedawno debiutujących na Netfliksie już zdążyło opuścić plaftormę. Do końca tego miesiąca z serwisu zniknie na pewno 10 produkcji, a liczba ta może jeszcze wzrosnąć.

Jakie filmy i seriale zostały przeznaczone do usunięcia w maju?

„Wielki Mur” to chińska superprodukcja z Mattem Damonem, Willemem Dafoe i Pedro Pascalem w rolach głównych. Dwójka europejskich najemników podróżuje po starożytnych Chinach. Podczas jednej z wypraw przypadkiem zostają uwikłani w krwiożerczy konflikt, o jakim nie śnili nawet w najgorszych koszmarach. Okazuje się, że Wielki Mur został wybudowany, by bronić Cesarstwo przed znacznie straszniejszym przeciwnikiem niż ludzie. Muszą zdecydować, czy chcą pomóc, czy uciekną z pola bitwy i pozostawią nowych towarzyszy ich losowi.

Filmy łączące w sobie prawdziwych aktorów i animowane postaci rzadko kiedy odnoszą sukces. Mimo to wielkie wytwórnie filmowe wciąż próbują, czego najlepszym dowodem „Monster Trucks”. Dzieło Chrisa Wedge'a (odpowiedzialnego za produkcje z serii „Epoka lodowcowa”) to komedia o nietypowej przyjaźni między zafascynowanym motoryzacją Trippem i tajemniczym potworem, który zamieszkuje pod maską jego samochodu.

M. Night Shyamalan to jeden z tych reżyserów, których albo się kocha, albo nienawidzi. Twórca był w swojej karierze nazywany mistrzem twistów, ale też jednym z największych oszustów Hollywood. W ostatnich latach jego kariera znajdowała się na wyraźnym zakręcie, ale zmieniło się to wraz ze „Split”. Produkcja z Jamesem McAvoyem w roli głównej opowiada o porwaniu trzech nastolatek przez mężczyznę cierpiącego na osobowość mnogą.

Nie samym hollywoodzkim kinem żyje człowiek. Na Netfliksie nie brakuje też art-house'owych pozycji z całego świata. Izraelski thriller „Mężczyzna w ścianie” opowiada historię Ramiego i jego żony, Shiry. Mężczyzna wychodzi na spacer z psem i już nie wraca. Nikt nie wie co się z nim stało, czy uciekł, a może został porwany. Shira próbuje dojść do prawdy, rozmawiając z sąsiadami i przyjaciółmi. Nie podejrzewa, że odpowiedź może znajdować się tuż obok.

REKLAMA

Pełna lista usuwanych produkcji wraz z ostatnim dniem obecności na Netfliksie:

 • Monster Trucks 16/5/2019
 • Emmanuel Macron: Behind the Rise 17/5/2019
 • Mężczyzna w ścianie 19/5/2019
 • Split 21/5/2019
 • Colombia: Wild Magic 21/5/2019
 • Wielki Mur 21/5/2019
 • Electricity 22/5/2019
 • Afghanistan: The Great Game 31/5/2019
 • Klub Mamy Gąski 31/5/2019
 • A Cook Abroad 31/5/2019
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA