REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Netflix sam się wyłączy, kiedy zaśniesz. Platforma testuje nową funkcję

Zdarzyło się wam kiedyś zasnąć podczas oglądania nowej produkcji Netfliksa albo wciągnąć się w serial tak bardzo, że nawet nie zorientowaliście się, że za oknem już świta? Platforma znalazła rozwiązanie na takie sytuacje. Serwis właśnie testuje nową funkcję, która wyłącza aplikację po ustalonym przez użytkownika czasie.

02.02.2021
19:00
netflix timer nowa funkcja
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Netflix ma już ugruntowaną pozycję lidera na rynku serwisów streamingowych. Włodarze platformy nie spoczywają jednak na laurach, tylko ciągle rozwijają swój produkt. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że w pierwszej połowie 2021 roku dla wszystkich użytkowników zostanie włączona funkcja shuffle play, dzięki której algorytm wybierze za nas film, serial lub program do oglądania. Z pewnością ułatwi to podjęcie decyzji wielu subskrybentom. Ale to nie wszystkie nowości, jakie mogą nas czekać w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Netflix testuje timer na aplikacjach dedykowanych urządzeniom z Androidem

Jak podaje portal The Verge, Netflix rozpoczął testy nowej funkcji, która ma na celu wyłączenie aplikacji serwisu po ustalonym przez użytkownika czasie. Będzie to działać na zasadach analogicznych do dostępnego od dawna na telewizorach timera. Subskrybenci będą mogli wybrać czy chcą, aby platforma wyłączyła się po 15, 30 i 45 minutach lub wraz z końcem danego odcinka serialu czy filmu.

REKLAMA

Na razie platforma przeprowadza testy funkcji i udostępniła ją wybranym użytkownikom korzystającym z aplikacji Netfliksa na smartfonach i tabletach z Androidem. Serwis rozważa jednakże wprowadzenie timera również na innych urządzeniach. Wszystko zależy od tego, czy funkcja przypadnie do gustu testerom.

Nowa funkcja wydaje się idealnym rozwiązaniem dla tych użytkowników platformy, którym zdarza się zasnąć podczas oglądania dostępnych tytułów. Powinni się nią zainteresować również osoby zbytnio wciągające się w dany serial. Timer pozwoli im przerwać bindżowanie o rozsądnej porze i nie zarwać nocy, aby skończyć cały sezon „Bridgertonów” czy nauczyć się na pamięć wszystkich odcinków „The Crown”. Istnieje więc szansa, że okaże się on całkiem często wykorzystywany przez testerów, a w przyszłości reszta użytkowników również będzie mogła się nim cieszyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA