REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Netflix powie ci, co chcesz oglądać. Platforma wprowadza funkcję losowego odtwarzania

W 2020 roku Netflix wprowadził kilka funkcji, które mają na celu ułatwić użytkownikom znalezienie odpowiedniego dla siebie tytułu. Platforma testowała też kolejne rozwiązania i jak się okazuje, losowe odtwarzanie produkcji przypadła wybranym subskrybentom do gustu. Dlatego niedługo z shuffle play będzie mógł skorzystać każdy.

20.01.2021
12:15
netflix funkcja nowosc
REKLAMA
REKLAMA

Albo ten moment, kiedy nie mając w głowie konkretnego tytułu odpalasz Netfliksa i jesteś przytłoczony ofertą platformy. Przeglądasz co tam ci algorytm podpowiada. O, ten serial o rewolucji francuskiej i zombie zapowiada się ciekawie, ale może jednak warto obejrzeć w końcu ostatni sezon „House of Cards” i kusi mnie ten „Lupin”, o którym wszyscy gadają. Nowe true crime i najświeższe teen drama zachęca kolorowym obrazkiem i interesującym trailerem, jednak najchętniej to włączyłbym Kardashianów, tylko trochę wstyd, bo dzielę konto ze znajomymi. To są dramaty każdego z nas, ale niedługo się skończą. Serwis zapowiedział właśnie wprowadzenie nowej funkcji.

Testy shuffle play Netfliksa wypadły pomyślnie

REKLAMA

Platforma testowała bowiem do tej pory funkcję losowego odtwarzania produkcji. Jej działanie jest proste. Nie wiesz co obejrzeć? Algorytm Netfliksa zdecyduje za ciebie. Wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę i można cieszyć się filmem lub serialem, który przypadnie ci do gustu. Spokojnie, nie będzie to tak, że chociaż nigdy nie oglądałeś kostiumowych romansów, to serwis podpowie ci „Bridgertonów”. Proponowane tytuły zostaną wybrane na podstawie oglądanych i polubionych do tej pory produkcji.

Okazuje się, że testy wypadły pomyślnie. W raporcie z wynikami za ostatni kwartał i cały 2020 rok co prawda nie ma konkretnych danych, ale przeczytamy w nim, że ze względu na pozytywne reakcje na nową funkcję, zostanie ona wprowadzona na stałe, wszędzie już w pierwszej połowie 2021 roku. Zgodnie z opublikowaną treścią, w Netfliksie chcą jak najbardziej ułatwić użytkownikom znalezienie odpowiedniego filmu i serialu. Dlatego w zeszłym roku pojawiła się już sekcja TOP 10 najpopularniejszych produkcji danego dnia, czy (na telewizorach) z nadchodzącymi tytułami, wartymi czekania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA