REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Dzieje się

Netflix rezygnuje z miesiąca próbnego. Oferuje jednak inną promocję

Netflix postanowił zrezygnować z dotychczasowej oferty darmowego okresu próbnego dla nowych użytkowników. W Polsce firma wprowadziła nowe rozwiązanie.

14.10.2020
11:56
Netflix trial okres probny
REKLAMA
REKLAMA

Jak podaje portal Deadline Netflix właśnie zrezygnował z darmowego okresu próbnego w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory Amerykanie mogli cieszyć się miesięcznym dostępem do serwisu, nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów. Teraz wchodząc na stronę firmy czytają:

Bezpłatne okresy próbne są niedostępne, ale możesz zarejestrować się w serwisie Netflix, aby skorzystać z jego pełnej oferty. U nas nie ma umów, opłat za anulowanie ani innych zobowiązań. Jeśli stwierdzisz, że serwis Netflix nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zmienić plan lub anulować członkostwo online w dowolnym momencie.

Jest to o tyle ciekawe, że jak czytamy na łamach przytoczonego artykułu jeszcze na początku miesiąca Netflix oferował nowym użytkownikom 30-dni bezpłatnego dostępu do serwisu. W Polsce sprawa wyglądała jednak zupełnie inaczej.

W naszym kraju już dawno temu Netflix zrezygnował z darmowych okresów próbnych.

Powodem miało być cwaniactwo pewnych użytkowników, którzy próbowali oszukać system i korzystali z bezpłatnego triala wielokrotnie, generując kolejne fałszywe konta. Na początku roku serwis zdecydował się wprowadzić w Polsce inne rozwiązanie. Żeby móc korzystać z oferty platformy przez 30 dni nie ponosząc żadnych kosztów, wystarczył link polecający od znajomego.

W tym wypadku Netflix był dobrze przygotowany na ewentualne próby oszustwa. Każdemu, kto chciałby wielokrotnie skorzystać z łącza lub próbował logować się przez kartę incognito miała pojawiać się informacja, że z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci lub kończyć zablokowaniem rejestracji na poziomie podanego e-maila i hasła. Niestety i z tego rozwiązania firma postanowiła zrezygnować.

Dla nowych użytkowników platforma ma teraz inną propozycję.

Jest nią 50 proc. zniżka za korzystanie z usługi przez pierwsze dwa miesiące. Na stronie logowania jesteśmy o tym informowani w dwojaki sposób. Może nam pojawić się nieco zawoalowany komunikat:

fot.: screen z ekranu głównego platformy Netflix class="wp-image-452428"
fot.: screen z ekranu głównego platformy Netflix

Lub jaśniejszy:

fot.: screen z telefonu z systemem iOS class="wp-image-452431"
fot.: screen z telefonu z systemem iOS

Aktualnie nowi użytkownicy mogą więc korzystać z oferty Netfliksa przez pierwsze dwa miesiące za połowę ceny regularnej subskrypcji.

REKLAMA

Rezygnacja czy ograniczanie okresów próbnych nie jest domeną jedynie Netfliksa.

Jest to trend, któremu uległa cała branża serwisów VOD. Wciąż niedostępny u nas Disney+ od swojego startu w listopadzie 2019 roku oferował swoim użytkownikom 7-dniowego darmowego triala, jednakże firma zdecydowała się z tego wycofać w czerwcu tego roku. Jeśli zaś chodzi o nasz kraj, to w zeszłym roku HBO GO postanowiło skrócić czas bezpłatnego okresu próbnego z miesiąca do tygodnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA