REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Najlepsze filmy Netflix Original. Te tytuły wybrali widzowie

Netflix robi dobrą robotę, jeśli chodzi o produkowanie filmów pod swoim szyldem - wśród najlepiej ocenianych oryginalnych filmów serwisu Netflix znalazły się oscarowe tytuły w gwiazdorskiej obsadzie, które zostały wysoko ocenione przez samych widzów. Jakie filmy znalazły się w najlepszej dziesiątce?

09.03.2023
10:32
netflix original najlepsze filmy ranking imdb
REKLAMA

Najlepsze filmy od serwisu Netflix wyselekcjonowaliśmy za pomocą serwisu IMDB, dzięki czemu udało nam się wybrać 10 docenionych tytułów. Kinomani mają nosa - wśród najwyżej ocenianych produkcji znalazły się filmy wyróżnione nie tylko podczas Oscarów, ale i Złotych Globów. Które z nich znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych?

Czytaj także: Najlepsze horrory 2022 roku. Są straszne, obrzydliwe i śmieszne

REKLAMA

Najwyżej oceniane filmy Netflix Originals: 10. "Tick, tick... Boom!" (2021)

Film o dosyć enigmatycznym tytule - "Tick, tick… Boom!" to historia kompozytora teatralnego Jonathana Larsona. Mężczyzna jest kelnerem w nowojorskiej knajpie, a gdy kończy się jego zmiana, rozpoczyna pracę nad pewnym utworem, który ma być dziełem jego życia i hitem wśród amerykańskich musicali. Gdy w środowisku artystycznym zaczyna szerzyć się epidemia AIDS, młody kompozytor zaczyna rozważać, czy warto poświęcić się dla spełnienia jednego marzenia i czy to właśnie to, na co chce przeznaczyć czas, który został mu dany. W roli Jonathana Andrew Garfield.

Ocena IMDb: 7.5/10

Film "Tick, tick... Boom!" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Tick, tick... Boom!" (2021)

9. O chłopcu, który ujarzmił wiatr (2019)

"O chłopcu, który ujarzmił wiatr" to wzruszająca opowieść, skupiająca się na losach Williama Kamkwamby - kreatywnego i nieszablonowo myślącego czternastolatka, mieszkańca malawijskiej wioski. Gdy długotrwała susza niszczy wszystkie plony, a nad mieszkańcami osady ciąży wizja śmierci głodowej, młody pasjonat fizyki postanawia wybudować generator wiatrowy, który stworzyłby energię elektryczną, niezbędną do ponownej produkcji zasobów żywności. W roli głównej Maxwell Simba.

Ocena IMDb: 7.6/10

Film "O chłopcu, który ujarzmił wiatr" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "O chłopcu, który ujarzmił wiatr" (2019)

8. Dwóch papieży (2019)

Wielokrotnie nagradzany film "Dwóch papieży" to historia Josepha Ratzingera, który w Watykanie pełni funkcję papieża Benedykta XVI oraz Jorge Mario Bergoglio, kardynała, który kilka lat później zostanie głową Kościoła rzymskokatolickiego - papieżem Franciszkiem. Film rozpoczyna się wątpliwościami, które targają kardynałem, w związku z czym mężczyzna prosi papieża o możliwość przejścia na emeryturę. Ten jednak odmawia. Zamiast tego postanawia sprawdzić, czy Bergoglio będzie w stanie udźwignąć na barkach ciężar, czego nie byli w stanie zrobić jego poprzednicy. To także historia, która ukazuje kościelnych dostojników w zupełnie innym, pełnym humoru świetle. W rolach głównych Anthony Hopkins jako Benedykt XVI i Jonathan Pryce jako Franciszek.

Ocena IMDb: 7.6/10

Film "Dwóch papieży" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Dwóch papieży" (2019)

7. Mitchellowie kontra maszyny (2021)

"Mitchellowie kontra maszyny" to komedia animowana o zwyczajnej rodzinie, która staje przed niezwykłym wyzwaniem, a ich wszystkie plany biorą w łeb po tym, gdy w świecie technologii rozpoczyna się rewolucja. I nie chodzi o internet, smartfony czy laptopy, a o spersonalizowane roboty, które opanowały świat. Rodzina Mitchellów, czyli tata Rick, mama Linda, córka Katie, jej dziwny brat Aaron i pies Monchi, będzie musiała powstrzymać bunt robotów i uratować ludzkość.

Ocena IMDb: 7.6/10

Film "Mitchellowie kontra maszyny" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Mitchellowie kontra maszyny" (2021)

6. Guillermo del Toro: Pinokio (2022)

Meksykański reżyser ożywił drewnianego pajacyka i opowiedział na nowo jego historię przy użyciu techniki poklatkowej. Klasyczna historia Pinokia, chłopca, który szuka swojego miejsca na świecie, autorstwa Carlo Collodiego, w reżyserii Guillermo del Toro i Marka Gustafsona, została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany oraz Złotym Globem za najlepszy film animowany.

Ocena IMDb: 7.6/10

Film "Guillermo del Toro: Pinokio" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Guillermo del Toro: Pinokio" (2022)

5. Proces Siódemki z Chicago (2020)

Film "Proces Siódemki z Chicago" to obraz jednego z najsłynniejszych procesów w historii Stanów Zjednoczonych. Protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej z 1968 roku przeciwko wojnie w Wietnamie, który z założenia miał odbyć się pokojowo, przerodził się w brutalne starcie z Gwardią Narodową i policją, a siedmiu uczestników wydarzenia zostało aresztowanych, by później stanąć przed sądem za otrzymanie zarzutów o wzniecanie zamieszek.  W rolach głównych m.in. Eddie Redmayne ("Teoria wszystkiego"), Alex Sharp, Sacha Baron Cohen ("Dyktator") i John Carroll Lynch ("McImperium").

Ocena IMDb: 7.7/10

Film "Proces Siódemki z Chicago" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Proces Siódemki z Chicago" (2020)

4. Irlandczyk (2019)

"Irlandczyk" to historia Franka Sheerana, weterana II wojny światowej, który niegdyś znany był jako oszust i płatny morderca na usługach owianych złą sławą przestępców XX wieku. Film skupia się na nierozwiązanej sprawie tajemniczego zaginięcia Jimmy’ego Hoffy, legendarnego przywódcy związków zawodowych i ukazuje mechanizmy działania przestępczości zorganizowanej ze światem polityki. W rolach głównych Robert De Niro ("Taksówkarz") jako Frank Sheeran, obok niego Al Pacino ("Ojciec chrzestny") w roli Jimmy’ego Hoffa oraz Joe Pesci ("Chłopcy z ferajny") jako Russell Bufalino.

Ocena IMDb: 7.8/10

Film "Irlandczyk" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Irlandczyk" (2019)

3. Na Zachodzie bez zmian (2022)

"Na Zachodzie bez zmian" to nominowany do Oscara film, oparty o powieść Ericha Marii Remarque’a z 1966 roku o tym samym tytule. Przedstawia historię młodego niemieckiego żołnierze Paula Baumera na froncie zachodnim podczas I wojny światowej, kiedy euforia, towarzysząca początkom wojny, zamienia się w strach i desperacką walkę o życie w okopach. W roli Paula Baumera - Felix Kammerer.

Ocena IMDb: 7.8/10

Film "Na Zachodzie bez zmian" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Na Zachodzie bez zmian" (2022)

2. Historia małżeńska (2019)

Wzruszający film pełen ciepła nie bez powodu był nominowany do Oscara w 2020. Opowiada historię małżeństwa: reżysera teatralnego Charliego i aktorki Nicole, które nie jest idealne. Dwie artystyczne dusze znają się w każdym calu. Interpretują bezbłędnie najdrobniejsze gesty, zachowania. Znają swoje upodobania. Oglądając ten film można skrycie pomyśleć, że to jest taka szczera, prosta miłość, którą można odnaleźć właśnie w tych gestach, w tych zachowaniach, w tej tak dogłębnej wiedzy na temat drugiej osoby. Mimo to w ich małżeństwie coś pęka. W rolach głównych Adam Driver i Scarlett Johansson.

Ocena IMDb: 7.9/10

Film "Historia małżeńska" obejrzysz tutaj.

Netflix - zwiastun filmu "Historia małżeńska" (2019)

1. Klaus (2019)

Najwyżej ocenianym filmem według użytkowników IMDb okazał się film animowany "Klaus". To historia Jespera, który zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdyż okazał się być najgorszym studentem w całej historii akademii listonoszy. W lodowatym miejscu jest bardzo nieprzyjemnie - mieszkańcy nie piszą listów, ba, nawet ze sobą nie rozmawiają. Gdy Jesper jest już o krok od zrezygnowania, znajduje wsparcie u nauczycielki Alvy. Poznaje również tajemniczego stolarza Klausa, który mieszka samotnie w chatce, gdzie struga zabawki. Ich przyjaźń przywróci magię i radość mieszkańcom wyspy, którzy dzięki temu odżyją na nowo.

Netflix - zwiastun filmu "Klaus" (2019)
REKLAMA

Ocena IMDb: 8.2/10

Film "Klaus" obejrzysz tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA