REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD /
  3. Dzieje się

Uważajcie na fałszywe maile od Netfliksa. Oszuści podszywają się pod serwis, aby wyłudzić dane

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze od użytkowników Netfliksa. Cyberprzestępcy wysyłają maile do subskrybentów platformy, prosząc o zaktualizowanie danych dotyczących opłat za korzystanie z serwisu.

20.08.2020
13:30
Netflix phishing oszustwo mail
REKLAMA
REKLAMA

Problem phishingu nie jest niczym nowym w dobie internetu, jednakże oszuści stają się coraz bardziej przebiegli. Cyberprzestępcy bez przerwy szukają nowych sposobów, aby wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego musimy być bardzo ostrożni otwierając każdego, podejrzanego maila. Szczególnie, jeśli jesteście (a przecież jesteście) użytkownikami Netfliksa. W naszym kraju, tak jak na całym świecie, systematycznie rośnie liczba subskrybentów serwisu. Według ostatniego raportu korzysta z niego łącznie niemal 193 mln osób. Nic dziwnego, że to łakomy kąsek dla przestępców.

Oszustwo na Netfliksa

Chociażby w zeszłym miesiącu wielu użytkowników zaskoczyła wiadomość, rzekomo pochodząca od paltformy, wedle której ich konto zostało zawieszone i nie udało się zautoryzować płatności za ostatni okres rozliczeniowy. Co więcej, podany w niej link przenosił ich do idealnie podrobionej strony Netfliksa. Wystarczyła więc odrobina nieuwagi, aby dać się nabrać. Teraz subskrybenci otrzymują maile o podobnej treści.

Z konta info@customer.com do użytkowników przychodzi wiadomość zatytułowana:

Zaktualizować informacje o płatności

Wygląda tak:

Niżej pojawiają się informacje o danych dotyczących płatności użytkowników i hiperłącza „PONÓW PŁATNOŚĆ” i „WPISZ NOWĄ METODĘ PŁATNOŚCI” przenoszące nas na stronę łudząco przypominającą tę Netfliksa. Wystarczy więc kilka kliknięć, aby wszystkie nasze wrażliwe dane trafiły w ręce oszustów, a nasze konta zostały wyczyszczone do cna.

Jak chronić się przed phishingiem?

Cyberprzestępcy nie postarali się co prawda o zadbanie, aby adres, z jakiego wysłano wiadomość, był wiarygodny, ale za to sam mail przypomina wyglądem oficjalne komunikaty platformy. Brakuje w nim kilku szczegółów, jednakże osoby przerażone możliwością utraty subskrypcji pod wpływem emocji mogą dać się nabrać.

Jeśli otrzymacie podobne maile, najlepszym sposobem, aby zweryfikować ich prawdziwość jest zalogowanie się w nowej karcie na swoje konto na Netfliksie i sprawdzenie w ustawieniach interesujące nas informacje. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w hiperłącza umieszczone w mailu.

REKLAMA

Poprosiliśmy przedstawicieli Netfliksa o komentarz do sprawy, jednakże jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA