REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

To już oficjalne: Netflix bierze się za serial „Resident Evil”. Ujawniono szczegóły produkcji

O tym, że Netflix planuje nakręcić serialową wersję „Resident Evil”, mówiło się już od dawna. Dziś już wiemy, że plany te przybrały konkretny kształt. Właśnie ujawniono pierwsze szczegóły na temat produkcji.

27.08.2020
17:53
resident evil serial netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Resident Evil” Paula W.S. Andersona z Millą Jovovich w obsadzie był prawdziwym hitem 2002 roku. Oparty na popularnej serii gier wideo horror doczekał się łącznie sześciu części. Jak informowaliśmy na początku 2019 roku, zakusy na uniwersum stworzonego przez Constantin Film robił Netflix. 

Teraz, jak donosi branżowy magazyn Deadline, oficjalnie w świat poszła informacja, że serwis zamówił ośmioodcinkowy serial „Resident Evil”. 

Całkiem nowa historia, dwie perspektywy

Osadzona w popularnym uniwersum historia ma być zupełnie nowa i będzie się rozgrywać na dwóch płaszczyznach czasowych. W pierwszej z nich, widzowie serialu „Resident Evil” będą śledzić losy dwóch nastoletnich sióstr — Jade i Billie Wesker, które zamieszkają w osobliwym mieście o nazwie New Raccoon City. Z czasem bohaterki przekonają się, że miejsce, w którym przyszło im żyć, roi się od niebezpieczeństw i tajemnic. Największy sekret będzie jednak dotyczył ich ojca — i będzie on na tyle groźny, że na szali znajdą się losy świata.

Fabuła drugiej płaszczyzny czasowej będzie rozrywać się w oddalonej o ponad dekadę przyszłości. W nowej rzeczywistości okaże się, że Ziemię zamieszkuje zaledwie 15 milionów ludzi. Znacznie więcej miejsca zajmują straszliwe monstra — na świecie krąży ponad 6 miliardów potwornych ludzi i zwierząt zainfekowanych tajemniczym wirusem. Akcja będzie się koncentrować na losach trzydziestoletniej już Jade, która będzie próbowała w tych przerażających czasach ułożyć sobie życie w Nowym Jorku. Dorosła już kobieta będzie jednak nadal mieć w pamięci to, co wydarzyło się  10 lat temu jej rodzinie.

Twórczyni „Trzynastu powodów” i „Breaking bad” w ekipie nowości Netfliksa

Oprócz pierwszych szczegółów fabuły, ujawniono też część nazwisk ekipy, która stworzy netfliksową wersję „Resident Evil”. Za scenariusz ma odpowiadać znany z serialu „Nie z tego świata” Andrew Dabb, a pierwsze dwa odcinki (z zaplanowanych ośmiu) wyreżyseruje Bronwen Hughes, współtwórczyni takich hitów jak „Trzynaście powodów”, „Breaking Bad”, „The Walking Dead” czy „Zadzwoń do Saula”. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto znajdzie się w obsadzie serialu.

REKLAMA

Macie jakieś typy?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA