REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix nawiązuje współpracę z twórcą Pokemon GO. Wspólnie przygotują serial animowany

Netflix nie zwalnia tempa w kwestii seriali animowanych. Nową oryginalną produkcję platformy przygotowuje studio Niantic, odpowiedzialne za grę Pokemon GO. Ekranowej wersji doczeka się inny tytuł producenta – Ingress.

09.07.2018
9:44
Ingress: The Animation Pokemon GO
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie, jak dwa lata temu świat ogarnął szał łapania pokemonów? Ulice roiły się wówczas od wpatrzonych w telefony graczy, a spotkania z niektórymi znajomymi uzależnione były od spawnów z animowanymi stworkami. Za taki stan rzeczy odpowiadało studio Niantic, które stworzyło Pokemon GO. Teraz o tym producencie znów może zrobić się głośno nawet w kręgach osób mniej zainteresowanych przemysłem gier.

Niantic, we współpracy z Netfliksem, przygotowuje serial animowany.

Twórcy nie sięgają jednak po historie z uniwersum pokemonów. Ekranizacji doczeka się inna produkcja kalifornijskiej firmy. Do katalogu serwisu streamingowego trafi serial oparty o grę Ingress. Tytuł ten, podobnie jak Pokemon GO, osadzony jest w systemie rzeczywistości rozszerzonej i korzysta z Google Maps. Tutaj mamy jednak do czynienia z fabułą sci-fi, w której ludzkość odkrywa tajemniczą Exotic Matter, zesłaną na Ziemię prawdopodobnie przez tzw. The Shapers. Populacja dzieli się na Oświeconych, według których obca rasa chce pomóc Ziemianom, oraz na Ruch Oporu, który nie wierzy w dobre intencje The Shapers.

Pokémon GO Ingress: The Animation class="wp-image-180073"

Ingress: The Animation przedstawi losy Makoto i Sarah, którzy w wyniku kontaktu z Exotic Matter zyskują nadprzyrodzone moce. Makoto potrafi opowiedzieć historię danego przedmiotu tylko poprzez dotknięcie go, a Sarah widzi pewne niedostrzegalne aspekty czasu i przestrzeni. Dwójka musi uciekać przed niejakim Jackiem, jednocześnie starając się powstrzymać organizację wykorzystującą kosmiczną materię do eksperymentów na ludziach. Ponadto bohaterowie będą musieli odnaleźć się w konflikcie pomiędzy Oświeconymi a Ruchem Oporu.

REKLAMA

Twórcy Pokemon GO zlecili stworzenie serialu studiu Crafter.

Reżyserię powierzono zaś Yuhei Sakuragiemu, twórcy filmu Neon Genesis: Impact. Z kolei projektowaniem postaci zajmie się Takeshi Honda, odpowiedzialny za prace nad Neon Genesis Evangelion. Nie wiadomo jeszcze, kto użyczy głosu bohaterom ani kiedy produkcja trafi do dystrybucji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA