REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix nie przestanie anulować seriali

Niemało emocji wzbudziła informacja o niekontynuowaniu serii Sense8 i The Get Down. Netflix twierdzi, że nie ma się czym martwić, bo seriale telewizyjne upadają znacznie częściej.

18.07.2017
11:24
Netflix w Cannes
REKLAMA
REKLAMA

W trakcie dyskusji podsumowującej drugi kwartał 2017 roku dla Netfliksa pojawił się temat dotyczący kasowania seriali. Ted Sarandos, CCO Netfliksa, próbował całą sprawę obrócić w żart. "Jeśli nie upadasz, to nie starasz się wystarczająco mocno" - mówił.

Sarandos powiedział, że 93% oryginalnych produkcji Netfliksa jest wznawianych. Stwierdził również, że stacje telewizyjne nie osiągają takich wyników i kasują około jedną trzecią seriali po pierwszym sezonie.

Nie jest to chyba przesadzone stwierdzenie, bo stacja CBS skasowała w sezonie 2016-2017 aż siedem serii. W tym samym czasie FOX zdecydował się nie kontynuować dziewięciu tytułów, a ABC dziesięciu. Część tych produkcji miało na swoim koncie więcej niż jeden sezon, ale to nie zmienia faktu, że brak tych tytułów nie wywoływał tak dużych emocji, jak zniknięcie Sense8.

Fani bardzo przeżyli rozstanie z barwnymi bohaterami Sense8.

Sense8 i The Get Down zostały skasowane ze względu na wyniki oglądalności, ale trzeba też zwrócić uwagę, że były to seriale wyjątkowo kosztowne. Sarandos potwierdził, że żaden z tytułów nie zostanie przywrócony.

 class="wp-image-84746"
REKLAMA

Nie jestem tym specjalnie zaskoczony i cieszę, że Netfliks nie będzie się pchał w serie, które odstają od innych fabułą czy pomysłem. Sam mam w głowie kilka produkcji, które nie powinny być wznawiane. Czasem tylko obawiam się, że ze względu na niskie wyniki oglądalności znikną seriale dobre i niepopularne. Zostaną zaś te kiepskie, które mają dobrą markę, albo są częścią większej całości.

Wniosek, który z tego płynie, nie jest może zbyt odkrywczy, ale powinien ostudzić emocje związane z likwidowaniem i wznawianiem seriali. "Im więcej mamy produkcji, tym większa szansa, że któreś z nich zostaną skasowane" - mówił Sarandos. Z jednej strony, to oczywiste, a z drugiej dobrze wiedzieć, że Netfliks jest w stanie wysłuchać fanów. Widzowie i tak doczekają się filmowego finału Sense8.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA