REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix się lituje. Sense8 nie dostanie kolejnego sezonu, ale dzięki fanom powstanie epilog serialu

Sense8 to jeden z seriali produkcji własnej serwisu Netflix, który został niedawno skasowany i nie wróci z kolejnym sezonem. Fani produkcji dostaną na szczęście coś na otwarcie łez. Dobrą nowinę przekazała Lana Wachowski.

30.06.2017
8:53
Sense8
REKLAMA
REKLAMA

Netflix zaczynał jako usługa dająca dostęp do licencjonowanych filmów i seriali, które wcześniej miały premierę w telewizji lub w kinie. To się jednak zmieniło z nadejściem takich seriali jak Orange Is the New Black i House of Cards. Teraz serwis wydaje mnóstwo pieniędzy na produkcję własnych treści wideo w ramach Netflix Originals, ale nie wszystkie projekty wypaliły.

Jednym ze skasowanych seriali jest Sense8, czyli produkcja z gatunku science-fiction sióstr Wachowskich.

Szefostwo serwisu Netflix postanowiło skasować serial Wachowskich po zaledwie dwóch sezonach. Po porównaniu kosztów z oglądalnością uznano, że wydawanie mnóstwa pieniędzy na kolejny sezon nie jest najlepszym sposobem inwestowania funduszy. Podobny los spotkał zresztą serial The Get Down od Baza Luhrmanna czy Girlboss.

Fani produkcji byli tym bardzo rozczarowani. W sieci pojawiła się masa próśb i petycji, by przekonać Netfliksa do cofnięcia decyzji o skasowaniu serialu. Nie było wykluczone, że twórcy się ugną - w przeszłości Netflix wykupywał i wznawiał porzucone przez stacje telewizyjne seriale z myślą o fanach.

Walka fanów o wznowienie Sense8 zakończyła się sukcesem.

Widzowie nie mają co liczyć na pełny trzeci sezon Sense8, ale serial doczeka się zakończenia. Co istotne, Wachowski nie obwinia Netfliksa o skasowanie serialu. Wedle jej słów przedstawiciele firmy też uwielbiają ten serial, ale wyniki osiągane przez Sense8 były na tyle słabe, że nie było szansy na kolejną serię.

REKLAMA

Lana Wachowski poinformowała w swoim liście, że to dzięki fanom Netflix wyprodukuje 2-godzinny odcinek specjalny Sense8, który będzie epilogiem tej historii. Przyznała przy tym, że decyzja o skasowaniu serialu poskutkowała u niej depresją, ale zakończyła swoją wypowiedź optymistyczną nutą.

Twórczyni serialu zauważyła, że tak jak jej bohaterowie odkrywają, że nie są na świecie sami, tak i ona znalazła wsparcie wśród społeczności fanów i to dzięki ich listom i petycjom epilog Sense8 będzie mógł zostać nakręcony. Premiery odcinka specjalnego można spodziewać się w 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA