REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

W lecie chcesz oderwać się od seriali i pomajsterkować? Zawsze możesz zrobić z Netfliksem skarpety do binge-watchingu

Konkurencja na rynku VOD z każdym rokiem robi się coraz bardziej zażarta. Netflix musi więc sięgać po coraz bardziej zróżnicowane metody, żeby pozostać na szczycie. Dlatego jeśli na wakacje szukacie nowego zajęcia, to możecie pomajsterkować przy jednym z projektów w serii Make It by Netflix.

08.07.2019
21:28
netflix skarpety
REKLAMA
REKLAMA

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otrzymaliśmy bardzo wiele dowodów na to, że Netflix pragnie być czymś więcej niż po prostu serwisem do streamingu filmów i seriali. Firmie zależy na wyznaczaniu trendu i staniu się dla swoich subskrybentów nieodłączną częścią życia. I jak widać, są dwie drogi do osiągnięcia tego celu. Z jednej strony Netflix mocno zainwestował w głośne aktorskie i twórcze nazwiska (choć według ostatnich doniesień trochę przeszarżował z kosztami), a z drugiej stara się nie ograniczać pomysłowości swoich pracowników.

W tym celu co roku organizuje tzw. Netflix Hack Day, podczas którego mogą oni tworzyć najbardziej szalone, nietypowe i ciekawe projekty. Jeden z nich - Commit Hack - zainspirował całkowicie nową serię projektów nazwaną Make it by Netflix. Zaprezentowane tam pomysły pochodzą z kilku ostatnich lat, a cała lista obecnie zawiera cztery różne pomysły. Mają one w swym założeniu dostarczyć przyjemności użytkownikom w codziennym życiu i pomóc poradzić sobie z problemami wynikłymi wokół serwisów VOD.

Netflix pomoże wam zrobić skarpetki do binge-watchingu, zatrudni któregoś z bohaterów jako personalnego trenera, wystraszy dla was dzieciaki na Halloween i ustawi ukochane serie w kolejce.

Zaprezentowane projekty stanowią połączenie pomysłów pracowników serwisu i rzeczywistych potrzeb subskrybentów. Dzięki pierwszemu z nich będziecie mogli zdobyć skarpetki bazujące na metodzie aktygrafii, czyli rejestracji aktywności w ciągu dnia i nocy. Po ich założeniu będziecie mogli oglądać ulubione seriale Netfliksa bez obawy przed zaśnięciem. W momencie, gdy aktygraf wyczuje, że zawitaliśmy do krainy Morfeusza, to włączy pauzę w wyświetlanej produkcji.

W przypadku trenera personalnego skonstruowany mechanizm będzie wymagać połączenia z smartfonem lub tabletem za pomocą Bluetootha. Gdy nasza aktywność w trakcie ćwiczeń spadnie poniżej ustawionego poziomu to urządzenie odezwie się głosem wybranego osoby (np. Dustina Hendersona, BoJacka Horsemana lub aktora Terry'ego Crewsa) i zachęci do dalszego treningu. Pozostałe dwa projekty pozwolą nam ustawić dzwonek do drzwi straszący dzieci podczas Halloween, żeby nie musieć odrywać się od oglądania serialu, a także zbudować przycisk, dzięki któremu Netflix wyświetli z góry przygotowaną serię odcinków.

Cały pomysł opiera się na połączeniu domowych robótek z technologicznym know-how inżynierów Netfliksa.

REKLAMA

Firma przygotowała dokładny zestaw instrukcji, dzięki którym chętne osoby będą mogły przygotować urządzenia bezpośrednio w domu. Wymagać to będzie jedynie podstawowych umiejętności w budowaniu urządzeń elektronicznych. Netflix postarał się o właściwie wszystkie szczegóły - od kilkunastu wzorów skarpet wraz z dokładnym schematem dziergania (m.in. z seriali „Daredevil”, „Orange is the New Black” czy „Jessica Jones”) aż po liczne schematy stworzenia swoich własnych urządzeń. W razie, gdybyście nie mieli dostępu do niezbędnych komponentów, to przygotował również listę potrzebnych składników wraz z odnośnikami do sklepów, gdzie można je nabyć.

Cały proces został więc ułatwiony do granic możliwości. Dlatego wiele osób z pewnością potraktuje to jako możliwość zdobycia nietypowych umiejętności. W końcu nie od dziś mówi się, że wakacje to idealny moment na znalezienie nowego hobby. Za budowanie wymienionych urządzeń powinny raczej brać się osoby mające odpowiednią wiedzę, ale przecież nikt nie każe wam szyć na drutach i łączyć elektroniczne komponenty w pojedynkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA