REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix stawia na słowiańską mitologię i krakowskie legendy. „Axis Mundi” będzie polskim serialem fantasy

Netflix zamierza eksploatować polski rynek i słowiańską mitologię. Wśród zapowiedzianych przez platformę nowych produkcji realizowanych nad Wisłą znalazło się miejsce na serial fantasy „Axis Mundi”, za którego sterami stoją Kasia Adamik i Olga Chajdas.

23.03.2021
14:29
W Axis Mundi Netflix postawi na słowiańską mitologię i krakowskie legendy
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie odbyła się konferencja dla mediów, podczas której przedstawiciele Netfliksa zapowiedzieli, że platforma w najbliższym czasie zwiększy swoje zaangażowanie na polskim rynku. Mamy już kilka rodzimych produkcji platformy (najnowszą jest animowany „Kajko i Kokosz”), a w najbliższych miesiącach będzie ich jeszcze więcej. Prócz tych już zapowiedzianych projektów („Sexify”, „Rojst'97” i „Otwórz oczy”) będzie na pewno pięć nowych filmów i cztery seriale. Wśród tych ostatnich nie zabraknie propozycji dla fanów słowiańskiej fantastyki.

W przypadku „Axis Mundi” mamy do czynienia z często eksploatowaną przez platformę formułą.

Netflix, jak robił to wielokrotnie wcześniej (chociażby w przypadku „Przeklętej”), pod płaszczem fantasy  przemyci opowieść o dojrzewaniu. Główną bohaterką ośmioodcinkowego serialu jest Alex — studentka medycyny, której przyjdzie określić własną tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną siłą. Stanie się to dzięki tajemniczemu profesorowi i jego elitarnej grupie studentów, która wbrew pozorom wcale nie zajmuje się nauką. Protagonistka zostanie wplątana w fantastyczną intrygę i skonfrontuje się ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw. W tle będzie przewijał się malowniczy Kraków, bo to właśnie m.in. na jego dawnych legendach oparta jest fabuła nadchodzącej produkcji.

Za scenariusz odpowiadają Magdalena Lankosz, Anna Sieńska i Gaja Grzegorzewska. Reżyserkami są natomiast Kasia Adamik i Olga Chajdas, czyli duet znany m.in. z trzeciego sezonu „Watahy” (obie pracowały też przy „1983”). Ta pierwsza o współpracy z Netfliksem wypowiada się następująco:

Netflix jest unikatowym miejscem pracy. Tworzą go ludzie, którzy są otwarci na nowe gatunki, doceniają oryginalne podejście, nie boją się robić czegoś po raz pierwszy. Mamy tu ogromną wolność twórczą. Możemy angażować do naszych produkcji zarówno znane nazwiska, jak i zupełnie nowe twarze; młode, niewidziane w żadnym innym filmie czy serialu talenty. I to jest fantastyczne.

Szykuje się więc prawdziwa gratka dla fanów słowiańskiej fantastyki.

REKLAMA

Żeby jednak zobaczyć efekt prac całej ekipy, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nie mamy jeszcze co prawda dokładnej daty premiery, ale wiemy, że „Axis Mundi” ma trafić na platformę w pierwszej połowie 2022 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA