REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Netflix otwiera weekend miłosnym uniesieniem. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” już w serwisie

Oferta polskich filmów na Netfliksie w ostatnim czasie znacznie się powiększyła. Obejrzymy m.in. filmy Wojtka Smarzowskiego – „Drogówkę” czy „Pod Mocnym Aniołem”, a także takie hity jak „Ziarno prawdy” i „Bogowie”. Do biblioteki serwisu dołącza teraz nowa pozycja – „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

27.04.2019
10:00
Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” już w serwisie Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Po premierze tej produkcji w reżyserii Marii Sadowskiej nie ma chyba nikogo w Polsce, nawet z młodszego pokolenia, kto nie słyszałby o Michalinie Wisłockiej. Lekarka i seksuolog w jednej osobie zasłynęła poradnikiem „Sztuka kochania” wydanym pod koniec lat 70. w PRL-owskiej Polsce. Ten zdobył miano bestsellera i sprzedał się w kilku milionach egzemplarzy.

W filmie z 2017 roku poznajemy historię Wisłockiej, w którą wcieliła się Magdalena Boczarska.

Ten obraz to nie tylko opowieść o tym, jak powstawał słynny poradnik seksualny i jakie problemy rodziło jego wydanie, a także historia niezwykłej miłości jego autorki, która „wyprzedziła swoje czasy”. Wisłocka była niepokorna, pewna siebie, bezpretensjonalna, śmiała, dowcipna i szalenie inteligentna. Potrafiła przekonać do siebie ludzi i dzięki charyzmie udało jej się wydać książkę, która zmieniła myślenie Polaków o seksie.

Oprócz Boczarskiej w filmie wystąpili m.in. Eryk Lubos, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Jaśmina Polak czy Borys Szyc.

REKLAMA

Za scenariusz odpowiada Krzysztof Rak, który współpracował przy wielu filmach, m.in. jest również autorem scenariusza do obrazu „Bogowie”.

Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” obejrzycie od dzisiaj w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA