REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Netflix tworzy swój oryginalny... komiks. Poznajcie The Magic Order - zwiastun

Netflix dawno już przestał być zaledwie platformą, za pomocą której można legalnie oglądać filmy w internecie. Teraz to ogromna korporacja, która niedawno miała przez moment wartość większą od Disneya. A Netflix ma jeszcze większe ambicje dotyczące świata komiksów. Zadebiutował właśnie zwiastun pierwszego oryginalnego komiksu Netfliksa – The Magic Order.

30.05.2018
22:14
Netflix stworzy oryginalny komiks. Pierwszy zwiastun The Magic Order
REKLAMA
REKLAMA

Platforma streamingowa miała ostatnio swoje problemy. Spór z Cannes zakończył się wykluczeniem filmów Netfliksa ze zmagań konkursowych, a coraz niższa jakość produkcji filmowych oferowanych w serwisie wywołała złość fanów. Receptą na te kłopoty ma być pójście we względnie nową dla Netfliksa niszę komiksową.

Pierwsze kroki w tą stronę serwis VoD poczynił już w zeszłym roku, gdy wykupił imprint Millarworld od znanego twórcy komiksów Marka Millara, autora Kingsmana i Kick-Assa. Teraz Netflix jeszcze zacieśnił współpracę z Millarem.

 class="wp-image-169126"

To właśnie on wraz z rysownikiem Olivierem Coipelem stworzy The Magic Order.

Będzie to magiczna opowieść dziejąca się w prawdziwym świecie, ale pełna magii, kosmicznych potworów i intryg. Tego typu szalone redefinicje rzeczywistości, to jedna z największych sił komiksów Millara. Tuż obok dużej efektowności i żywej kreski. Sam twórca w rozmowie z serwisem Entertainment Weekly nazwał swoje dzieło:

Połączeniem Rodziny Soprano i Harry'ego Pottera.

REKLAMA

Zalążki pomysłu na The Magic Order pojawiły się w głowie Millara już w dzieciństwie. Twórca komiksów wyobrażał sobie, że nikt nigdy nie spotyka potworów, ponieważ zwykłych ludzi chronią przed nimi magiczne istoty. Magicy z jego nowej powieści graficznej napotkają na własne problemy. Jakaś tajemnicza siła zacznie mordować magów. Pozostali przy życiu magicy będą musieli zewrzeć szyki i stworzyć tytułowy zakon.

The Magic Order trafi do sklepów już 13 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA