REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix TOP 10: Michael Jordan i spółka pobili konkurencję nie tylko w NBA. Wiemy, co Polacy oglądali w ostatnich dniach

Netflix kontynuuje zapoczątkowaną przed dwoma miesiącami strategię publikowania listy dziesięciu najchętniej oglądanych dzieł przez polskich użytkowników. Czego o gustach rodaków możemy się dowiedzieć z najnowszego rankingu?

16.05.2020
11:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy Netflix Polska spędzili ostatnie siedem dni na oglądaniu dziesiątek rozmaitych produkcji dostępnych na platformie. Tylko dziesiątka spośród nich mogła jednak znaleźć się w zestawieniu. Które filmy i seriale cieszyły się największym zainteresowaniem? I o ile „Ostatni taniec” wygrał z resztą podium?

Netflix TOP 10 – Najpopularniejsze produkcje minionego tygodnia. Co oglądali Polacy?

10. Contagion – epidemia strachu (nowość)

Pandemia koronawirusa sprawiła, że osoby aktywne kulturowo zaczęły poszukiwać dzieł o podobnej tematyce. Na listy bestsellerów powróciła choćby nieco zapomniana powieść „Oczy ciemności”, a widzowie Netfliksa rzucili się do oglądania dokumentu „Pandemia” oraz fabularnego filmu „Contagion – epidemia strachu”. Wyreżyserowana przez Stevena Soderbergha produkcja właśnie w taki sposób znalazła się w TOP 10 Netflix Polska za ostatni tydzień.

Wynik: 11 punktów

9. Niewłaściwa Missy (nowość)

„Niewłaściwa Missy” w ciągu zaledwie dwóch dni swojej obecności na platformie Netflix zdobyła aż 19 punktów, zajmując najpierw 2., a potem 1. miejsce. Wydaje się więc, że mamy do czynienia z głównym faworytem do zwycięstwa w następnym tygodniu. Komedie o nieszczęśliwych zbiegach okoliczności i poszukiwaniu miłości w nieoczywistych miejscach, jak widać, nadal są w cenie.

Wynik: 19 punktów

8. Valeria (nowość)

Użytkownicy Netfliksa po obejrzeniu zwiastuna „Valerii” ochrzcili produkcję mianem hiszpańskiego „Seksu w wielkim mieście”. I wydaje się, że to dobrze dopasowane podsumowanie fabuły nowej serii. „Valeria” koncentruje się na losach czterech przyjaciółek w średnim wieku, które próbują poukładać sobie życie, znaleźć miłość i przy okazji zadbać o swoje życie seksualne.

Wynik: 21 punktów

7. Zakochany bogacz (spadek o dwie pozycje)

 class="wp-image-403552"

Latynoskie klimaty to coś, co tygryski korzystające z Netfliksa lubią chyba najbardziej. Wystarczy spojrzeć na listę produkcji z Ameryki Południowej, które od kilku tygodni pojawiają się w rankingu najpopularniejszych produkcji na platformie. Drugi tydzień z rzędu znalazł się tu również film „Zakochany bogacz”, który można nazwać odwróconym „Kopciuszkiem” w XXI wieku. Czy tytułowemu bohaterowi uda się ukryć swoje zamożne pochodzenie przed dziewczyną marzeń?

Wynik: 21 punktów

6. Too Hot to Handle (powrót do zestawienia)

Szefowie Netfliksa nie mogli nie zauważyć olbrzymiej popularności programu reality show – „Too Hot to Handle”. Zamknięci w domach Polacy również oszaleli na punkcie produkcji, której głównym haczykiem było zabronienie uczestnikom uprawiania ze sobą seksu. Dlatego serwis postanowił nagrać na szybko odcinek specjalny z uczestnikami „Too Hot to Handle”, którzy łączyli się z prowadzącą ze swoich domów. Efekt tego zagrania? Powrót programu do TOP 10 po tygodniu przerwy.

Wynik: 23 punkty

5. Dom z papieru (awans o trzy pozycje)

Po kilku tygodniach dominacji „Dom z papieru” ostatnio wygodnie rozsiadł się na komfortowym miejscu w środku stawki. Produkcja nie jest w stanie rywalizować z głośnymi nowościami, ale jej niekończąca się popularność zapewnia każdego dnia przynajmniej kilka punktów w ramach TOP 10 serwisu. Trudno się więc dziwić, że Netflix cały czas chce kontynuować serię.

Wynik: 31 punktów

4. Riverdale (awans o sześć pozycji)

 class="wp-image-403549"

W zeszłotygodniowym zestawieniu chwaliłem 10. miejsce „Riverdale”. Serialom na licencji, których kolejne odcinki są publikowane tydzień po tygodniu, nie jest bowiem łatwo dostać się na listę TOP 10. Nawet ja nie spodziewałem się jednak, że zainteresowanie serialem w ostatnim tygodniu wzrośnie tak bardzo, że „Riverdale” zaliczy olbrzymi awans w rankingu. Brawo Archie!

Wynik: 31 punktów

3. Już nie żyjesz (nowość)

Serial „Już nie żyjesz” powrócił na platformę Netflix z drugim sezonie w swoistej glorii chwały. Recenzje produkcji są w większości pozytywne (naszą przeczytacie TUTAJ), a widzowie rzucili się na oglądanie nowych odcinków z dużą werwą. Czy to oznacza, że szalone przygody Jen i Judy będą kontynuowane? Firma nie potwierdziła jeszcze wznowienia serii, ale z takimi wynikami wydaje się to niemal pewne.

Wynik: 57 punktów

2. Kierunek: Noc (spadek o jedną pozycję)

„Kierunek: Noc” do ostatnich chwil bił się o utrzymanie pozycji z minionego tygodnia. Ostatecznie jednak serial bazujący na powieści Jacka Dukaja znalazł się na środkowym miejscu podium. Wydaje się, że fani science fiction od dłuższego czasu wypatrywali tego typu produkcji, która pochylałaby się nad stanem kondycji naszej cywilizacji nie przez pryzmat podróży międzygwiezdnych a osób nam współczesnych.

Wynik: 59 punktów

1. Ostatni taniec (awans o trzy pozycje)

REKLAMA

Produkcja dokumentalna poświęcona najlepszemu w historii zespołowi Chicago Bulls jest jednym z największych hitów Netfliksa w ostatnich dwóch miesiącach. Jej popularność oczywiście wynika z różnych powodów. Jakość wykonania, olbrzymia liczba zakulisowych materiałów i nowych informacji, czy odrodzenie w Polakach miłości do dawnego NBA, to niektóre z nich. Z punktu widzenia branży rozrywkowej ciekawsze wydaje się coś innego. „Ostatni taniec” pokazuje siłę dobrego serialu pokazywanego w cotygodniowych blokach. Zainteresowanie tak podawaną produkcją zostają rozciągnięte na kilka tygodni, dzięki czemu jest o niej ciągle głośno. Binge-watching nie przynosi podobnych efektów

Wynik: 61 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA