REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Zastanawiasz się, jaki serial włączyć na Netfliksie? Już nie musisz – serwis podpowie ci listę najchętniej oglądanych produkcji w Polsce

Platforma Netflix ogłosiła właśnie, że dodaje do swojego serwisu nową funkcję – aktualizowaną codziennie listę najpopularniejszych produkcji.

25.02.2020
9:43
netflix top 10 seriale filmy
REKLAMA
REKLAMA

Listy bestsellerów, dane z box-office, czy wyniki oglądalności telewizyjnych produkcji często stają się dobrym narzędziem marketingowym, zachęcającym nowych odbiorców do poznania jakiegoś tytułu. Platforma Netflix w pełni zdaje sobie sprawę z siły popularności, dlatego od jakiegoś czasu coraz częściej chwali się wynikami oglądalności swoich filmów i seriali w specjalnych komunikatach.

Teraz włodarze platformy postanowili skorzystać z nowego rozwiązania, które może zwiększyć oglądalność nie tylko najpopularniejszych produkcji.

W zakładkach Filmy oraz Seriale i programy serwisu znajdziemy od teraz specjalne listy 10 najchętniej oglądanych produkcji w danym dniu przez użytkowników z konkretnego kraju.

Netflix Top 10 – jak to działa?

Netflix – lista Top10 – nowa funckja

Listy będą aktualizowane codziennie, dla lepszego odzwierciedlenia zmieniającej się sytuacji.

W oficjalnym komunikacie platforma zdradziła, że uruchamia funkcję globalnie, po tym jak przez ostatnie pół roku prowadziła testy wśród użytkowników na terenie USA i Meksyku. Nowe rozwiązanie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem, dlatego od teraz wszyscy użytkownicy platformy na całym świecie mają dostęp do nowej funkcji.

Netflix Top 10 przypomina listy przebojów oraz zestawienia viralowych hitów sporządzane przez platformę muzyczną Spotify, a także podobne rozwiązanie, które można znaleźć w serwisie HBO GO.

Netflix – lista Top10 – nowa funckja

Na dodatek, skoro Netflix wciąż nie dzieli się danymi oglądalności większości swoich produkcji, to narzędzie może posłużyć jako dobry wyznacznik popularności konkretnych tytułów.

Kiedy oglądasz świetny film, bądź serial, chcesz się nim podzielić z rodziną i przyjaciółmi. Rozmawiasz o nim w pracy. Mamy nadzieję, że nasze listy Top 10 pozwolą stworzyć jeszcze więcej takich chwil, jak i pomóc wszystkim odnaleźć ciekawe propozycje do oglądania szybciej i wygodniej – czytamy w oficjalnym komunikacie giganta VOD.

Z dzisiejszej listy wynika, że najpopularniejszym serialem jest: „Narcos: Meksyk”, którego ostatni sezon trafił na platformę 13 lutego. Na drugim miejscu znajduje się produkcja „Locke & Key”. Na trzecim zaś serial dla dzieci „Pup Academy”. Warto zaznaczyć także, że „Wiedźmin”, który trafił premierowo na platformę pod koniec grudnia wciąż znajduje się w Top 10 najchętniej oglądanych produkcji.

REKLAMA
Netflix – lista Top10 – nowa funckja

Listę filmów otwiera piątkowa premiera serwisu – film „Jego ostatnie życzenie”. Na drugim miejscu znajduje się niemiecka komedia „Isi i Ossi”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA