REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Odblokuj wszystkie filmy i seriale ukryte na Netfliksie. Tani VPN sposobem na bogatą ofertę

Biblioteka produkcji udostępnianych przez Netflix Polska w teorii jest obfita, ale w porównaniu do wielu innych krajów staje się zaskakująco uboga. Dlatego część użytkowników decyduje się na korzystanie z technologii VPN do streamingu treści wideo bez krajowych ograniczeń. Serwis walczy z tym procederem, ale płatne VPN pokroju CyberGhost na razie wygrywają z nim tę walkę.

05.06.2020
15:00
netflix vpn
REKLAMA

Programy Virtual Private Network, czyli wirtualnej sieci prywatnej funkcjonują w przestrzeni internetowej już od wielu lat, ale ostatnio zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Coraz częściej stanowią bowiem nie tylko narzędzie służące do ochrony swojej prywatności i zacierania śladów aktywności w sieci, ale też omijania blokad regionalnych dotyczących udostępnianych tam treści. Doskonały przykład stanowi tu streaming wideo, który nader często podlega lokalnym licencjom i ogranicza dostęp uzytkowników z wielu krajów, nawet jeśli są skłonni zapłacić za legalne źródło filmów i seriali.

REKLAMA

Od kilku lat głośno mówi się choćby o tym, że polski Netflix jest zbyt drogi w stosunku do liczby udostępnianych tytułów. Porównanie biblioteki platformy między 24 krajami jasno wykazało, że Polska znajduje się w ogonie stawki pod względem zależności cena a liczba oferowanych produkcji. Dlatego część użytkowników niezadowolonych z takiego obrotu spraw zaczęła korzystać z wybranego programu VPN.

Zjawisko stało się na tyle powszechne na całym świecie, że Netflix już w 2016 roku ogłosił początek banowania użytkowników za używanie tej technologii.

netflix vpn

Setki klientów sieci po wejściu na swoje konto zobaczyło więc komunikat informujący o błędzie streamingu, a wszystkie ich adresy IP trafiły na czarną listę. Dlaczego podjęto taką decyzję? Największe znaczenie mają koszty wykupu licencji w poszczególnych krajach. Im większa liczba użytkowników, tym wyższa cena. Zamknięcie widzów w mniejszych skupiskach odpowiadających lokalnym rynkom jest po prostu bardziej opłacalne. Szef Netfliksa, Reed Hastings podkreślał też podczas kwartalnego sprawozdania na początku 2016 roku, że pomimo rosnącego zainteresowania VPN liczba osób korzystających z tego typu metod nadal jest stosunkowo mała w porównaniu z całą resztą użytkowników. Dlatego ewentualna utrata tej grupy klientów nie byłaby jakimś poważnym ciosem dla firmy.

Od tego czasu doszło jednak do znacznej profesjonalizacji Virtual Private Network i pojawienia się na rynku szeregu płatnych programów, które oferują więcej niż jeden szyfrowany adres IP. W ten sposób reagują błyskawicznie na wszelkie próby blokowania przez Netfliksa. Po prosta dodają kolejne adresy szybciej niż firma jest w stanie nakładać na nie ban. Do najbardziej popularnych wirtualnych sieci prywatnych typu premium należą m.in. NordVPN. ExpressVPN czy CyperGhost VPN.

Obecnie trwa promocja do 77 proc. na ostatnią z wymienionych usług. Jakie dokładnie profity daje korzystanie z CyberGhost VPN?

Obecna oferta pozwala na wykup subskrypcji Cyber Ghost na miesiąc, 6 lub 18 miesięcy. Jak łatwo się domyślić, ta ostatnia opcja jest najbardziej opłacalna z punktu widzenia finansów, bo za 30 dni korzystania z usługi zapłacimy tylko 2,75 euro. Wybór tego pakietu pozwala też na rezygnację z konta w okresie 45 dni od pobrania programu z gwarantowanym zwrotem pieniędzy (to zresztą opcja oferowana również przez inne premium VPN-y).

Oprócz bezpiecznego, szyfrowanego połączenia z internetem subskrybenci Cyber Ghost VPN otrzymają także dostęp do bazy 1326 seriali i 4339 filmów z bazy Netfliksa. Firma ma 5900 serwerów w 90 krajach, więc daje wiele różnych opcji korzystania z treści wideo w prawdziwie globalnym wymiarze. Abonament na 18-miesięcy pozwala też na korzystanie z siedmiu urządzeń jednocześnie, szybkie prędkości połączeń i kompatybilność z rozmaitymi urządzeniami. Od komputerów z Windowsem i Linuksem, przez smartfony z Androidem i iOS, aż po konsole czy Smart TV.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA