REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD /
  3. Dzieje się
  4. Netflix /

Nie możesz się już doczekać Wiedźmina? CD Projekt Red i Netflix zapraszają na WitcherCon

WitcherCon zbliża się wielkimi krokami. Fani zacierają ręce, obgryzają paznokcie i nerwowo zerkają w kalendarz, a tymczasem Netflix i CD Projekt Red podkręcają atmosferę, publikując zaproszenie na wydarzenie w formie krótkiego filmiku.

25.06.2021
17:34
witchercon
REKLAMA

Dwie wielkie firmy tworzące opowieści ze świata Wiedźmina postanowiły zorganizować wydarzenie, które pozwoli niecierpliwym fanom znów zanurzyć się w świecie elfich przepowiedni, wrednych czarodziejów, odrażających potworów i ich zmutowanych zabójców. W czasie WitcherConu będzie można rzucić nie tylko okiem za kulisy serialu Netflixa, ale także dowiedzieć się nieco więcej o kultowych grach CD Projekt Red i o innych nadal rozwijanych przez studio projektach ze świata Wiedźmina.

REKLAMA

WitcherCon rusza już 9 lipca

Jak obiecuje nowy zwiastun, podczas wydarzenia zobaczymy „epickie i zaskakujące materiały z 2 sezonu serialu” (tak w każdym razie obiecuje Netflix, choć po Geeked Weeku w tę epickość śmiem nieco wątpić), gry, zapowiedzi i wywiady z gośćmi w tym z obsadą serialu Netflixa – Freyą Allan (Ciri), Anyą Chalotrą (Yennefer) i oczywiście Henrym Cavillem (Geraltem) – a także z showrunnerką serialu, czyli Lauren Schmidt Hissrich. Ponieważ Netflix inwestuje nie tylko w serial, ale rozbudowuje świat Wiedźmina także w innych projektach, jak choćby zapowiadanym filmie animie „Wiedźmin: Zmora Wilka”, będzie także okazja, żeby porozmawiać więcej o Kontynencie, panujących na nim zwyczajach, szwendających się potworach i jego skomplikowanej, krwawej historii.

REKLAMA

Ze strony CD Projektu na scenie możemy się spodziewać także interesujących gości w tym Adama Badowskiego i przedstawicieli zespołu deweloperskiego, którzy opowiedzą nieco więcej o procesie tworzenia gier. CD Projekt Red nadal trzyma bowiem część swoich jaj w wiedźmińskim koszyczku. Poza wciąż rozwijanym Gwintem - inspirowanym lubianą przez fanów (i uwielbianą przez growego Geralta) karcianką - studio przygotowuje Mamy-Pokemon-Go-w-domu, czyli „The Witcher: Monster Slayer”, który jest przez fanów wypatrywany z mieszaniną obawy i entuzjazmu.

Wydarzenie będzie transmitowane na Twitchu i YouTubie 9 lipca o godzinie 19:00 oraz 10 lipca o 3:00 (tak, rano). Nadal o wydarzeniu wiemy mniej, niż byśmy chcieli, ale tym razem możemy przynajmniej na pocieszenie popatrzeć na chrząkającego Geralta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA