REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Vesemir jest dużo starszy niż myśleliśmy. W animacji „Wiedźmin: Zmora wilka” możemy zobaczyć walkę z magami

Fani „Wiedźmina” czekają obecnie na kilka różnych projektów od platformy Netflix. Jednym z nich będzie film animowany „Wiedźmin: Zmora Wilka” z Vesemirem w roli głównej. Właśnie poznaliśmy garść nowych informacji o fabule tej produkcji.

15.06.2021
19:15
wiedźmin netflix film
REKLAMA

Vesemir to jeden z najstarszych wiedźminów żyjących jeszcze na kontynencie w okresie, któremu poświęcone są książki Andrzeja Sapkowskiego. Dla Geralta, Eskela i Lamberta jest on niczym ojciec, dziadek, nauczyciel i najstarszy przyjaciel w jednym. Myślisz Kaer Morhen, myślisz Vesemir. O samym życiu starego wiedźmina ze Szkoły Wilka wiemy jednak bardzo mało. Zmienić to ma nowy film animowany tworzony przez Netfliksa i koreańskie studio Mir.

Po wielu miesiącach oczekiwania nareszcie poznaliśmy nieco więcej szczegółów fabularnych produkcji zatytułowanej „Wiedźmin: Zmora Wilka”. Bo do tej pory wiedzieliśmy tylko, że głównym bohaterem animacji będzie właśnie Vesemir i zmierzy się zupełnie nowym niebezpieczeństwem zagrażającym całej ludzkości. Ani dokładna natura tego zła, ani czas akcji nie zostały jednak określone w żaden sposób przez Netfliksa. To właśnie uległo zmianie dzięki Annecy Film Festival.

REKLAMA

Vesemir w „Wiedźmin: Zmora Wilka” będzie bardzo młody i zmierzy się z pierwszym kryzysem wartości.

jak podaje portal Variety, w specjalnie nagranym panelu poświęconym animowanemu filmowi wystąpili showrunnerka Lauren S. Hissrich, reżyser Kwang Il Han („The Boondocks”, „Legenda Korry”) oraz scenarzysta Beau DeMayo. Według przedstawionego przez nich opisu Vesemir będzie tam upartym młodym wiedźminem, który uwielbia swoją pracę i wiążące się z nią rozmaite profity. Plus czuje dumę z tego, że stać go na czyny, których inni nie potrafią lub nie chcą dokonywać. Ten pewny siebie i swojego fachu mężczyzna niespodziewanie stanie jednak naprzeciw pierwszego w swoim życiu kryzysu wiary, gdy nowa siła zagrozi całemu kontynentowi.

Twórcy filmu dorzucili do tego opisu jeszcze jeden bardzo interesujący wątek, który zdaje się sugerować gdzie będzie przebiegać linia konfliktu w całym tym zamieszaniu. „Wiedźmin: Zmora Wilka” ma pokazać źródła sporu między wiedźminami i czarodziejami, którzy kiedyś współpracowali w zwalczaniu potworów zagrażających ludziom. A w czasach Geralta przeważnie traktują się z dystansem lub nawet otwartą wrogością. Czyżby więc przeciwnikiem Vesemira miał być jakiś mag wykorzystujący wiedźminów do swoich własnych niecnych celów? W tym miejscu wchodzimy już na grunt spekulacji, ale podobna hipoteza wydaje się całkiem realna.

REKLAMA

Film „Wiedźmin: Zmora Wilka” będzie powiązany fabularne z 2. sezonem serialu.

Nie wiadomo natomiast, czy chodzi o bezpośrednie powiązanie czy może bardziej zbieżność pewnych motywów. Lauren S. Hissrich podkreśliła, że zależało jej na sprawdzeniu, w jaki sposób Geralt wykształcił swoje poglądy i widzenie świata.W tym również te, które będzie przekazywać Ciri w 2. sezonie „Wiedźmina”. Nie sposób poznać człowieka, gdy nie dowiemy się więcej o jego mentorze. Dlatego pokazanie przeszłości Vesemira pomoże w rzuceniu światła na relację między Białym Wilkiem i jego przybraną córką. Nadal nie wiadomo natomiast, którą ze wspomnianych produkcji zobaczymy wcześniej. Bo w trakcie panelu nie ujawniono niestety choćby przybliżonej daty premiery „Wiedźmin: Zmora Wilka”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA