REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. VOD
 4. Netflix /

Netflix zapowiada kilkanaście polskich filmów i seriali do końca 2021 i na początek 2022 roku. Co dokładnie trafi do serwisu?

Netflix Content Roadshow jasno pokazuje, że Polska staje się jednym z najważniejszych lokalnych rynków dla największej platformy VOD. Netflix zdradził informacje o aż dwunastu filmach i serialach robionych w naszym kraju. Na liście są 2. sezon animacji „Kajko i Kokosz”, sequel „W lesie dziś nie zaśnie nikt” i fantasy „Axis Mundi”.

23.03.2021
13:45
Netflix zapowiada 11 polskich filmów i seriali na 2021 i 2022 rok [LISTA]
REKLAMA
REKLAMA

Na Netfliksie w ostatnich miesiącach nie brakowało polskich nowości, w tym oryginalnych produkcji tworzonych we współpracy z platformą. Plany szefów serwisu dotyczące Polski w 2021 i 2022 roku są jednak jeszcze ambitniejsze. W ciągu półtora roku w serwisie zadebiutuje mnóstwo oryginalnych filmów i seriali, w tym kontynuacje głośnych tytułów z niedalekiej przeszłości.

W 2021 roku na Netflix Polska spodziewajcie się najpierw „Sexify”, „Prime Time” i „Rojst'97”.

Na pierwszy ogień pójdą dwie pierwsze produkcje, które zobaczymy już na wiosnę. „Sexify” skupi się na trójce przyjaciółek, które założą aplikację pozwalającą na zaspokojenie seksualnych potrzeb rówieśników. W serialu wystąpią Aleksandra Skraba, Marta Sobocińska, Małgorzata Foremniak, Sandra Drzymalska, Cezary Pazura i Zbigniew Zamachowski. O filmie „Prime Time”, który otrzymał nawet oficjalną datę (14 kwietnia w Polsce, a poza granicami kraju 30 czerwca) szerzej przeczytacie z kolei TUTAJ.

Ważną informacją dla wielu fanów podaną w trakcie Netflix Content Roadshow są szczegóły fabuły i oficjalny tytuł kontynuacji „Rojsta”. Nowy sezon kryminału rozegra się w 1997 roku po olbrzymiej powodzi, która nawiedziła Polskę. W fikcyjnym mieście woda odsłoni zakopane w lesie ludzkie kości i ciało młodego chłopca. Policja uzna śmierć za wypadek spowodowany powodzią, ale szybko okaże się, że ta tajemnica jest powiązana z Witoldem Wanyczem znanym widzom 1. sezonu. W obsadzie zapowiedzianego na lato tytułu pojawią się Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, a także Łukasz Simlat i Magdalena Różczka wcielający się odpowiednio w miejscowego inspektora i bezkompromisową policjantkę z Warszawy.

W podobnym czasie możemy się też spodziewać debiutu sensacyjnego filmu „Bartkowiak” będącego reżyserskim debiutem Daniela Markowicza. Głównym bohaterem produkcji będzie zawodnik MMA Tomek, który po przegranej walce o mistrzostwo postanowi całkowicie odmienić swoje życie. Śmierć bliskiej mu osoby i przypadkowe spotkanie sprawi jednak, że jako właściciel nocnego klubu trafi w sam środek świata przestępczego. W roli protagonisty pojawi się Józef Pawłowski. Na ekranie towarzyszą mu: Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Damian Majewski, Danuta Stenka, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha oraz Jan Frycz.

Na jesieni 2021 roku widzowie obejrzą film „Hiacynt” i serial „Otwórz oczy”.

„Hiacynt” to oparty na prawdziwej historii thriller w reżyserii Piotra Domalewskiego. Kryminalna opowieść rozgrywa się w latach 80., a jej głównym bohaterem jest młody policjant z zasadami badający sprawę seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka i wchodzi w świat polskiego środowiska LGBT. W obsadzie filmu znaleźli się Tomasz Ziętek, Hubert Miłowski, Ada Chlebicka, Tomasz Schuchardt, Marek Kalita i Agnieszka Suchora.

netflix polskie seriale

„Otwórz oczy” będzie z kolei sześcioodcinkową produkcją grozy skierowaną do młodszych widzów. Główna bohaterka serii w wyniku tragicznego wypadku traci pamięć i trafia do ośrodka leczenia amnezji. Kiedy zaczynają ją nawiedzać przerażające sny, Julka będzie musiała stawić czoła temu, że to miejsce, w którym przebywa, nie jest takie, jakie się wydaje. Wiadomo też oficjalnie, że na Netfliksa z nowymi odcinkami powróci animacja „Kajko i Kokosz” (nie znamy jeszcze daty premiery). Oprócz tego Netflix ogłosił też powstanie filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”.

Netflix zdradza plany na 2022 rok – w Polsce zrobi co najmniej cztery seriale i jeden film. Chodzi o „Axis Mundi”, „Królową”, „Jak pokochałam gangstera”, „Wielką wodę” i „Zachowaj spokój”.

Według planów trzy pierwsze tytuły obejrzymy już w 1. połowie 2022 roku. Nieco dłużej przyjdzie nam zaś poczekać na seriale „Wielka woda” i „Zachowaj spokój”. Polscy fani fantasy mogą już zacierać ręce na myśl o „Axis Mundi”, czyli rozgrywającej się w Krakowie ośmioodcinkowej serii silnie powiązanej ze słowiańską mitologią. Za jej reżyserię odpowiadają Kasia Adamik i Olga Chajdas, a sama historia będzie kręcić się wokół grupy studentów pod dowództwem tajemniczego profesora badających dawne wierzenia. Będąca nowa grupie Alex z czasem dowiaduje się, że w całej sprawie chodzi o coś więcej niż o zwykłą pracę badawczą.

„Królowa” to z kolei czteroodcinkowa opowieść o Sylwestrze, emerytowanym krawcu i drag queen, który wyjeżdża z Polski do Paryża. Po latach dostaje list od wnuczki i wraca w rodzinne strony, gdzie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Reżyserem miniserii jest Łukasz Kośmicki. W podobnym okresie na Netflix Polska trafi też film „Jak pokochałam gangstera” będący pośrednim sequelem hitowego „Jak zostałem gangsterem historia prawdziwa”. Fabuła produkcji zostanie oparta na biografii Nikodema Skotarczaka, który dorobił się na przemycie kradzionych samochodów. Za reżyserię filmu ponownie odpowiada Maciej Kawulski, a w roli głównej wystąpi Tomasz Włosok.

„Wielka woda” podobnie jak „Rojst'97” skupi się na wydarzeniach wielkiej powodzi z 1997 roku. Dramat katastroficzny skupi się na trójce bohaterów mieszkających we Wrocławiu i okolicach, którzy będą musieli przetrwać w ekstremalnych warunkach. Zdjęcia do tytułu ruszą w lecie, a za jego realizację będą odpowiadać Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. Największe podekscytowanie użytkowników Netflix Polska wzbudzi jednak zapewne zapowiedź serii „Zachowaj spokój” będącej kolejną po „W głębi lasu” adaptacją powieści Harlana Cobena. Co ważne, ta opowieść nie będzie bezpośrednią kontynuacją historii znanej z tegorocznego serialu, ale dostarczy części informacji na pojawiające się wtedy pytania. Akcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywa na zamożnym warszawskim osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Do czasu, gdy pewien osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. „Zachowaj spokój” wyreżyserują Bartosz Konopka i Michał Gazda.

REKLAMA

Netflix polskie seriale i filmy na 2021 oraz 2022 rok:

 • Prime Time 14/04/2021 w Polsce
 • Sexify wiosna 2021
 • Rojst'97 lato 2021
 • Bartkowiak lato 2021
 • Otwórz oczy jesień 2021
 • Hiacynt jesień 2021
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 jesień 2021
 • Axis Mundi 1. połowa 2022
 • Królowa 1. połowa 2022
 • Jak pokochałam gangstera 1. połowa 2022
 • Wielka woda 2. połowa 2022
 • Zachowaj spokój 2. połowa 2022
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA