REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale

Narcos to nie wszystko. Wrześniowe premiery Netfliksa

Uczniowie i studenci, którzy wracają z wakacji do nauki, będą mieli niemało pokus, by porzucić książki i usiąść przed ekranem telewizora. Netflix przygotował na wrzesień ciekawą listę premier. 

28.08.2017
17:55
narcos 3 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Nowe sezony znakomitych seriali, zupełnie nowe produkcje, a w tym filmy pełnometrażowe i dokumentalne. Nadal nie znalazłem czasu, by na Netfliksie obejrzeć wszystko to, na co mam ochotę, a kolejka właśnie się wydłużyła. Otrzymałem bowiem wykaz nowości, które pojawią się w tej usłudze i już wiem, że będzie w niej dużo dobrego. A co konkretnie?

Narcos (trzeci sezon, premiera 1.09)

Trzeci sezon Narcos, z oczywistych względów, nie będzie opowiadał o historii Pabla Escobara. To rodzi pewien niepokój wśród fanów, bo do tej pory ta produkcja koncentrowała swoją opowieść właśnie na tym groźnym baronie narkotykowym. Widzieliśmy kilka pierwszych odcinków i możemy potwierdzić, że serial utrzymuje wysoki poziom. Trzeci sezon serialu skupi się przede wszystkim na kartelu z Cali, któremu przewodzili Miguel i Gilberto Orejuela. Przestępcy z Cali zajmowali się produkcją kokainy i stworzyli jedną z największych organizacji tego typu na świecie. Byli też szalenie bezwzględni. Podczas załatwiania swoich brudnych interesów parali się przemocą i mordowali swoich oponentów.

BoJack Horseman (czwarty sezon, premiera 8.09)

BoJack Horseman zdobył już wierną rzeszę wielbicieli, a krytycy są pod wrażeniem wykreowanego w nim świata i bohaterów. Trzeci sezon zakończył się dodatkowo w taki sposób, że trudno jest doczekać się kolejnej serii. Świetna animacja dla dorosłych oraz ostra satyra na świat mediów i kina.

The Expanse (drugi sezon, premiera 8.09)

To jeden z najlepszych seriali science-fiction ostatnich lat. Fabuła oparta jest na wydarzeniach opisanych w książkowej serii „Ekspansja”. Akcja „The Expanse” rozgrywa się w przyszłości, mniej więcej dwieście lat od teraz. Ludzkość kolonizuje Układ Słoneczny. Pomiędzy mieszkańcami Ziemii, Marsa i Pasa Asteroid piętrzą się konflikty, które grożą wybuchem wojny. Ich przyczyną są narastające nierówności społeczne. Expanse to fantastyczne połączenie science-fiction i kryminału w stylistyce noir. Po genialnym pierwszym sezonie moje oczekiwania względem drugiego są bardzo, bardzo wysokie.

The Confession Tapes (pierwszy sezon, premiera 8.09)

O tym serialu dokumentalnym na razie niewiele wiadomo. Ale tematyka, którą podjęli twórcy sprawia, że produkcja ma ogromny potencjał. Serial ma bowiem skupić się na skazanych na śmierć osobach, które utrzymują, że zostały zmuszane do składania zeznań, lub te były fałszywe. Jedyne co mogłoby zepsuć tak dobry i intrygujący pomysł na dokumentalną serię to polityczna agitacja.

Najpierw zabili mojego ojca (premiera 15.09)

Oparty na faktach film umieszczony w realiach najbardziej nieludzkiej i krwawej dyktatury nowoczesnej historii, zrealizowany przez aktorkę-aktywistkę Angelinę Jolie. Film opowiadać będzie historię pięcioletniej dziewczynki, która walczy o życie w przejmowanej przez Czerwonych Khmerów Kambodży. To będzie jeden z pierwszych zachodnich filmów portretujących te okropne czasy. Bez wątpienia wart uwagi.

Foo Fighters: Back and Forth (premiera 15.09)

Dokument podsumowuje 16-letnią historię zespołu, który powoli mości sobie miejsce obok Wielkich Klasyków Rocka. Od wersji demo utworów, które Dave Grohl nagrywał będąc jeszcze perkusistą Nirvany aż po 2013 rok, gdy zespół już zapełniał stadiony będąc prawdziwym fenomenem muzyki rozrywkowej. Reżyserii podjął się wyróżniony Oscarem James Mall. To pierwszy tak poważny portret tego zespołu. I, biorąc pod uwagę jego pozycję w świecie muzycznym, znacząco spóźniony.

Whitney: Can I Be Me (premiera 04.09)

To druga ciekawa premiera na Netfliksie, która pośrednio dotyczy muzyki.  Ta, dla odmiany, nieco z boku postawi samą artystyczną twórczość bohaterki – a więc obdarzonej wspaniałym głosem Whitney Houston – na rzecz jej życia osobistego. Film ma forsować tezę, że Houston była w swoim życiu otoczona przez nieżyczliwe jej osoby, mowa jest między innymi o członkach jej rodziny. Film ten może okazać się jednym z mocniejszych materiałów i rzucić nowe światło na życie i twórczość niesamowitej Whitney.

Star Trek: Discovery (pierwszy sezon, premiera 25.09, nowy odcinek dodawany co tydzień)

Minęło ponad 10 lat od realizacji finałowego odcinka ostatniego serialu z uniwersum Star Treka. Na szczęście w listopadzie 2015 roku zapowiedziano Star Trek: Discovery. Niestety produkcja ciągle się opóźniała. Jeżeli wierzyć producentom, z tych opóźnień powinniśmy się w zasadzie cieszyć. Alex Kurtzman, który zajmuje się produkcją serialu, zapewnił, że przełożenie daty premiery to świadoma decyzja, by uczynić ten serial jeszcze lepszy. Producent zdecydował, że serialowi należy się rozmach odpowiedni dla marki Star Trek. Star Trek: Discovery ma bardzo dobrą obsadę. Wystąpią w nim Sonequa Martin-Green, Michelle Yeoh, Rainn Wilson i Jason Isaacs.

Strzelec (drugi sezon, premiera 06.09, nowy odcinek dodawany co tydzień)

Serial na podstawie uwielbianego filmu akcji. Tym razem ujrzymy jednak nie Marka Wahlberga, a Ryana Phillipa, to jednak w niczym serialowi nie zaszkodziło. Nasz główny bohater to wielokrotnie odznaczony weteran armii Stanów Zjednoczonych. Postanawia on pomóc w udaremnieniu zamachu na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za zatrudnieniem w nowej roli stoi jego przyjaciel z armii. Ten dostarcza mu wszelkich niezbędnych środków do pracy, ale jak się szybko okazuje, pomoc byłego przyjaciela to tylko zasłona dymna. Były żołnierz zostaje wrobiony w morderstwo, a drugi sezon serialu ma w fascynujący sposób zarysować nową intrygę.

REKLAMA

Warto również zwrócić uwagę na:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA