REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nicolas Cage spełni swoje marzenie. Aktor wreszcie zagra Supermana

Jeden z największych superbohaterów w historii właśnie zyskał nowe wcielenie. Człowiekowi ze Stali głosu użyczy Nicolas Cage.

14.03.2018
9:25
Nicolas Cage jako Superman
REKLAMA
REKLAMA

Aktor miał szansę zagrać Clarka Kenta już w 1998 r. Wówczas reżyser Tim Burton pracował nad filmem Superman Lives, w którym tytułową rolę powierzono właśnie Nicolasowi. Niestety, z powodu opóźnień w pracach nad scenariuszem i problemów finansowych twórca zdecydował się poświęcić Jeźdźcowi bez głowy. Historię przygotowań i upadku filmu można obejrzeć w dokumencie The Death of Superman Lives: What Happened?.

Wytwórnia Warner Bros. zamroziła projekt, a superbohater pojawił się na ekranach dopiero w 2006 r. w Superman: Powrót. Tytułową postać zagrał Brandon Routh, a za kamerą stanął Bryan Singer. Siedem lat później Clark Kent za sprawą Człowieka ze stali pojawił się w DCEU. I tym razem aktor mógł tylko pomarzyć o roli, którą dostał Henry Cavill.

Jednak Nicolas Cage wreszcie dopiął swego i zostanie Supermanem.

Według USA Today aktor użyczy głosu Człowiekowi ze Stali w animowanym filmie Teen Titans Go! To the Movies. W opartej na serialu Cartoon Network produkcji Młodzi Tytani dowiadują się, że inni superbohaterowie DC doczekali się własnych kinowych adaptacji. Nie chcąc być gorszymi, drużyna wyrusza na poszukiwania reżysera, który nakręci ich debiutancki film. Ich plany pokrzyżuje jednak stary wróg.

W filmie pojawią się także inni członkowie Ligi Sprawiedliwości. Głosu Wonder Woman użyczy piosenkarka Halsey, a rolę Zielonej Latarni powierzono raperowi Lil Yachty’emu. Ponadto w obsadzie znaleźli się m.in. Kristen Bell, Will Arnett czy Tara Strong.

Nicolas Cage to jeden z największych fanów Supermana w showbiznesie.

REKLAMA

Aktor był w posiadaniu bardzo rzadkiego zeszytu Action Comics #1 z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawiła się postać superbohatera. Co więcej, swojego urodzonego w 2005 r. syna nawał... Kal-El, czyli kryptońskim imieniem Człowieka ze Stali.

Premierę Teen Titans Go! To the Movies zaplanowano na 27 lipca 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA