REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Podobało ci się "Nie patrz w górę"? Koniecznie musisz obejrzeć te filmy

Podobało ci się "Nie patrz w górę"? W takim razie polubisz również te filmy. W końcu już wiele lat wcześniej Stanley Kubrick zaserwował nam ostrą satyrę w klimatach końca świata, a twórcy "Idiokracji" przewidywali dokąd może prowadzić ogłupienie społeczeństwa. W zestawieniu nie brakuje jednak też tytułów pozbawionych "heheszków", które dadzą wam do myślenia tak samo mocno.

30.12.2021
6:53
nie patrz w górę netflix podobne filmy vod
REKLAMA

Szukacie filmów podobnych do "Nie patrz w górę"? Śpieszymy z pomocą. Na pewno musicie obejrzeć "Armageddon" - w końcu Adam McKay odnosi się do tego blockbustera, sygnowanego nazwiskiem Michaela Baya. Sięgnijcie też po "Doktora Strangelove", przy którym popłaczecie się... ze śmiechu. "Greenland" da wam do myślenia, a "Przyjaciel do końca świata" wzruszy. Wszystkie wymienione tytuły znajdziecie na platformach VOD.

REKLAMA

Nie patrz w górę - podobne filmy, które znajdziecie na platformach VOD:

"Nie patrz w górę" to niekwestionowany hit Netfliksa ostatnich dni. Film w reżyserii Adama McKaya podzielił publiczność - jedni są nowym obrazem zachwyceni, inni krytykują go za dosłowność. Nie można jednak zaprzeczyć, że "Don't Look Up" jest na językach wszystkich, będących na bieżąco z nowinkami na Netfliksie. Jakie podobne filmy warto obejrzeć? Sprawdźcie listę.

"Vice" to ostra satyra na amerykańską kulturę polityczną spod ręki Adama McKaya. W "Nie patrz w górę" reżyser powstrzymał się (na szczęście, bo by przekombinował) od licznych zabaw formalnych. W swoim poprzednim filmie rozwinął jednak w tej kwestii skrzydła tak, jak tylko było to możliwe. Zapłaczcie nad stanem demokracji w USA, ale jednocześnie będziecie się bardzo dobrze bawić.

Film dostępny w Viaplay.

Armageddon

Armageddon - gdzie obejrzeć - zwiastun

Serio! W "Nie patrz w górę" nie zabrakło odniesień do "Armageddonu". Jakżeby w takim filmie, mogłoby ich nie być? Fabuła aż się prosi, żeby w jej ramach wyśmiać blockbuster z Bruce'em Willisem. Oczywiście z miłością. Bo chociaż w opowieści Michaela Baya znajdziemy wiele absurdów, to nie ma serca ten, kto na koniec seansu nie załka.

Film dostępny w Chili.

Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę atomową

Myśleliście, że to Adam McKay ciętym, filmowym językiem komentuje zachowanie ludzi u władzy i punktuje absurdy w mentalności Amerykanów? Jeśli tak, to zapewne nie widzieliście zimnowojennego majstersztyku Stanleya Kubricka. "Doktor Strangelove" to cięta satyra z potrójną rolą Petera Sellersa. Katastrofy ogląda się tu przez łzy... ze śmiechu.

Film dostępny w Chili i Rakuten.

Przyjaciel do końca świata

Przed końcem świata warto dać czadu. Dla Dodge'a to ostatnia szansa, aby spotkać się ze swoją licealną miłością. Rusza więc wraz z przyjaciółką, aby ją odnaleźć. Po drodze czeka go wiele zabawnych perypetii.

Film dostępny w Polsat Box Go i Cineman.

Greenland

Ok, tutaj nie jest śmieszne. "Greenland" to inteligentny film katastroficzny, w którym podążamy za zwyczajną rodziną, walczącą o przetrwanie w obliczu nieuchronnej zagłady. Zbliżającej się do Ziemi komety nie da się już bowiem powstrzymać, przez co świat pogrąża się w chaosie.

Film dostępny w Canal+, VOD, Cineman, Player, Prime Video.

Idiokracja

Idiokracja - gdzie obejrzeć - zwiastun

Bawiło was patrzenie jak ludzie zachowują się w obliczu zagrożenia w "Nie patrz w górę"? Ta satyra jest głęboko zakorzeniona w naszej rzeczywistości (na podstawie wielce prawdopodobnych wydarzeń!), co oznacza, że zmierzamy wprost do świata "Idiokracji". A tam... cóż, izotoniki zamiast wody, szpital św. Jezusa i wiele, naprawdę wiele absurdów.

Film dostępny w Chili i Rakuten.

REKLAMA

Filmy podobne do "Nie patrz w górę" - gdzie oglądać?

Filmy, które spodobają się fanom "Nie patrz w górę" znajdziecie w serwisach online. Najwięcej podobnych tytułów obejrzycie na platformach Chili, Rakuten i Cineman. "Nie patrz w górę" zobaczycie z kolei na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA