REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nietypowe piosenki świąteczne

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w święta Bożego Narodzenia, przechadzając się po centrach handlowych bądź po prostu słuchając radia, natrafiamy na te same, rok w rok katowane przeboje. George Michael z Last Christmas, Shakin’ Stevens i Merry Christmas Everyone, a może White Christmas od Binga Croby’ego lub po prostu nasze, polskie kolędy - to najczęściej słyszymy, ale nie narzekamy, bo w końcu takie święta są tylko raz w roku. Co jednak, gdy komuś naprawdę znudziły się puszczane w kółko te same pieśni i gdy tylko trafia na Do They Know It’s Christmas albo Cichą Noc, to refluks przybiera u niego na sile? No coż, wtedy pojawiam się ja z moją listą nietypowych (a może i dziwnych) piosenek świątecznych. Wystarczy zatem tylko założyć słuchawki i cieszyć się świętami w spokoju.

23.12.2013
20:02
Nietypowe piosenki świąteczne
REKLAMA

Kompletując moją listę, starałem się podejść do niej z odrobiną dystansu, a jednocześnie zawrzeć w niej tyle świątecznego klimatu na tyle, na ile było to możliwe. Dlatego obecne są chociażby utwory od Sufjana Stevensa, The Darkness czy Misfits. Przewijają się też szlagiery świąteczne, ale że ich forma odbiega od ogólnie przyjętej (np. jingle bells wykonywane przez psy…), to nie zawahałem się też ich zamieścić.

REKLAMA

Możecie też usłyszeć trochę humoru i wyśmiania pewnych konwencji obecnych w większości świątecznej chałtury. Niektóre z tych piosenek mogą też powodować dziwne skojarzenia, więc nie przejmujcie się, gdy usłyszycie zwrotki o świątecznym alkoholizmie, morderstwie, odwiedzinach dzieciątka Jezus przez kosmitów czy oczekiwaniu na św. Mikołaja w celu uprawiania miłości.

Na koniec coś czego nie ma na spotify, a warto posłuchać.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA