REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Załoga opuszcza statek Nightflyer. Serial oparty na opowiadaniu George'a R.R. Martina nie dostanie 2. sezonu

Ledwo co wystartował serial oparty na prozie autora „Gry o tron”, a już wiemy, że to jego koniec. Stacja Syfy postanowiła nie przedłużać „Nightflyers” na 2. sezon.

20.02.2019
9:02
nightflyers skasowany syfy
REKLAMA
REKLAMA

10 odcinków i to tyle. Od lutego można je oglądać w serwisie Netflix, który jest współproducentem dzieła, ale już wcześniej zadebiutowały na wszystkich platformach Syfy. Jak dowiedział się portal Deadline, okazuje się, że produkcja oparta na twórczości George’a R.R. Martina, nie przyciągnęła wystarczająco dużej liczby odbiorców.

To właśnie zbyt niskie słupki oglądalności są powodem skasowania serialu. Nadawano go w telewizji, a także wyświetlano jego maratony, a i to nie pomogło w zdobyciu wystarczającej liczby widzów. „Nightflyers”, co zresztą sugeruje zakończenie 1. serii, było planowane na więcej niż jeden sezon. Konieczne jednak było zmodyfikowanie pierwotnego planu i kasacja projektu.

Opowiadanie Martina, które posłużyło jako baza pod „Nightflyers”, w Polsce znane jest pod tytułem „Wędrowcy”. Doczekało się już ono przełożenia na język kina.

W 1987 roku powstali „Nocni najeźdźcy” w reżyserii Roberta Collectora. Sama historia rozgrywa się w 2093 roku na dzień przed tym, jak Ziemia ma ulec całkowitej zagładzie. Poznajemy uczestników kosmicznej misji na pokładzie tytułowego Nightflyera. Ci doświadczają przerażających, niewyjaśnionych zdarzeń i bardzo szybko zaczynają podejrzewać się wzajemnie o najgorsze. Mimo to mają do wykonania misję – ich zadaniem jest przejęcie statku obcych, na którym ma znajdować się klucz do przetrwania ludzkości.

REKLAMA

Za scenariusz serialu odpowiadał Jeff Buhler, który był także showrunnerem tej produkcji oraz producentem wykonawczym do spółki z m.in. Georgem R.R. Martinem. Na ekranie pojawili się Gretchen Mol jako Agatha Matheson, Eoin Macken w roli Karla D’Branina, David Ajala jako Roy Eris czy Sam Strike w roli Thale’a. Ponadto w obsadzie znaleźli się też Maya Eshet, Angus Sampson, Jodie Turner-Smith i Brían F. O’Byrne.

Serial „Nightflyers” można oglądać na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA