REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tylko Gra o tron - powstaje kolejny serial na bazie prozy George'a R.R. Martina i to nie od HBO

George R.R. Martin stał się znany za sprawą sagi Pieśni lodu i ognia i serialu Gra o tron na jej motywach. Niedługo fani twórczości pisarza, który wymyślił Westeros, będą mogli oglądać kolejny serial na podstawie jego książki. Stacja Syfy zamówiła serial Nightflyers.

23.06.2017
21:45
George R.R. Marin Pieśń lodu i ognia
REKLAMA
REKLAMA

Gra o tron jest fenomenem na skalę światową i jednym z najpopularniejszych seriali w historii. George R.R. Martin rozpoznawalny był wcześniej głównie wśród fanów literatury fantasy, ale teraz autora zna praktycznie cały świat.

Z pewnością stacje telewizyjne ostrzą sobie zęby na ekranizację jego innych dzieł Martina, bo jego nazwisko zapewni im darmową reklamę. Na taki krok zdecydowała się stacja Syfy, która nakręci telewizyjną wersję Nightflyers.

Nightflyers to zarówno opowiadanie napisane przez autora Gry o tron, jak i wydany nieco później zbiór opowiadań pod tym samym tytułem.

Opowiadanie doczekało się po premierze rozszerzonej wersji, w której Martin dopisał 7 tys. słów i pozmieniał niektóre szczegóły, takie jak np. nazwiska bohaterów. Nowy serial to zresztą nie pierwsza ekranizacja Nightflyers.

Pierwszy raz na ekran przeniesiono Nightflyers już w 1987 roku. 30 lat temu powstał film o tym tytule. Obraz wyreżyserował Robert Collector, a produkcją i scenariuszem zajął się Robert Jaffe.

W obrazie z 1987 roku zagrali w m.in. Catherine Mary Stewart, Michael Praed, James Avery i John Standing. Ekranizacja Nightflyers w reżyserii Roberta Collectora bazowała na pierwszej wersji opowiadania Martina.

Co ciekawe, Nightflyers w przeciwieństwie do Gry o tron należy do gatunku science-fiction.

George R.R. Martin w opowiadaniu Nightflyers opisał świat przyszłości, w którym Ziemi grozi zniszczenie. Grupa astronautów wyrusza w kosmos. Bohaterowie wykreowani przez Martina są jedyną nadzieją ludzkości na ocalenie przed zagładą.

REKLAMA

Statek kosmiczny, będący szczytowym osiągnięciem cywilizacji, nazywa się The Nightflyer. Misja astronautów to przechwycenie pojazdu obcych, ale jej powodzenie zostaje jednak zagrożone, gdy sztuczna inteligencja zarządzająca pojazdem się buntuje.

Scenarzystą Nightflyers stacji Syfy zostanie Jeff Buhler, a producentem będzie Robert Jaffe. George R.R. Martin nie będzie bezpośrednio związany z serialem. Nie wiadomo też, jak dużo ekranizacja będzie czerpać z materiału źródłowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA