REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Była wokalistka Nightwish na dwóch koncertach w Polsce. Jej gościem będzie grupa Stratovarius

To będzie święto fińskiego metalu. Znana z występów w Nightwish Tarja Turunen zapowiedziała dwa występy w Polsce. Towarzyszyć jej będzie grupa Stratovarius.

11.04.2018
21:24
Tarja Turunen koncerty Nightwish
REKLAMA
REKLAMA

Nie trzeba raczej nikogo przekonywać, że fiński metal od lat ma w naszym kraju sporą rzeszę fanów. Takie grupy jak Apocalyptica, Ensiferum czy Nightwish zawsze mogą liczyć u nas na ciepłe przyjęcie. Ta ostatnia będzie mogła przekonać się o tym ponownie już 17 listopada. Wtedy bowiem zespół zagra w krakowskiej TAURON Arenie. Z kolei kilka tygodni wcześniej będzie okazja, by usłyszeć na żywo byłą wokalistkę formacji.

Tarja Turunen zapowiedziała dwa koncerty w Polsce.

Wokalistka pojawi się 24 października w gdańskim B90. Dzień później zawita do Krakowa, gdzie wystąpi w klubie Studio. Ostatni raz Tarja gościła w naszym kraju w grudniu 2016 r., kiedy to zagrała w Warszawie i we Wrocławiu.

Tarja Turunen jest współzałożycielką grupy Nightwish, w której występowała w latach 1996-2005. W tym czasie nagrała z nią pięć albumów studyjnych, uznawanych za najważniejsze w dorobku zespołu. W 2007 r. nową wokalistką została Anette Olzon, którą w 2012 r. zastąpiła Floor Jansen, występująca z formacją do dziś. Po odejściu z Nightwish sopranistka poświęciła się karierze solowej. Dotychczas ukazało się pięć jej krążków, z czego ostatni, zatytułowany The Shadow Shelf, miał premierę w sierpniu 2016 r.

Koncerty Tarji nie są jedynym powodem do radości dla fanów fińskich ciężkich brzmień. Sopranistce towarzyszyć będzie znana power metalowa grupa.

Gościem wokalistki na obu koncertach będzie zespół Stratovarius.

REKLAMA

Formacja jest niekwestionowaną legendą swojego gatunku. Finowie działają na muzycznej scenie od 1984 r., choć oryginalni członkowie nie występują już od 1995 r. Od czasów debiutanckiego Fright Night z 1989 r. ukazało się 15 albumów Stratovarius, z czego ostatni, noszący tytuł Eternal, ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015 r.

Bilety na oba koncerty można kupić za pośrednictwem strony Soundrive Tickets oraz witryny organizatora – Knock Out Productions. Wejściówki dostępne są w cenie 120 zł, a w dniu koncertu 140 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA