REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowy utwór Florence and the Machine. Grupa publikuje singiel Sky Full of Song

Florence and the Machine rusza z promocją nowej płyty. High as Hope ma się ukazać już w czerwcu. Z tej okazji zespół opublikował nowy singiel, zatytułowany Sky Full of Song.

13.04.2018
12:15
Florence and the Machine
REKLAMA
REKLAMA

Grupa Florence and the Machine to jedna z najpopularniejszych grup indie rockowych ostatnich lat. Każdy z jej dotychczasowych trzech krążków zebrał pozytywne recenzje i okazał się międzynarodowym bestsellerem. Teraz formacja rozpoczyna promocję następnego wydawnictwa.

Florence and the Machine opublikowała utwór Sky Full of Song.

Piosenka pochodzi z albumu High as Hope, który ukaże się 29 czerwca. Tym samym potwierdziły się doniesienia sprzed kilku tygodni, według których zespół miał pracować nad nowym materiałem. Wówczas Ted Cockle, dyrektor wytwórni Virgin Records, przyznał, że już niedługo usłyszymy premierowe nagrania grupy.

Sky Full of Song to pierwsza nowa kompozycja Florence and the Machine od czasów Wish That You Were Here z 2016 r. Singiel w wersji winylowej trafi do sprzedaży 21 kwietnia. Na nośniku znajdzie się także dodatkowe nagranie New York Poem (for Polly). Tekst utworu pochodzi z Useless Magic, debiutanckiej książki wokalistki Florence Welch. Brytyjską premierę tytułu zaplanowano na 5 lipca.

Zespół powstał w 2007 r. z inicjatywy Florence oraz keyboardzistki Isabelli Summers.

REKLAMA

Do dziś artystki pozostają jedynymi stałymi członkami grupy. Ponadto w skład Florence and the Machine wchodzą gitarzysta Robert Ackroyd, basista Mark Saunders, klawiszowiec Rusty Bradshaw oraz Tom Monger, grający na harfie i instrumentach perkusyjnych. Ostatni album formacji, zatytułowany How Big, How Blue, How Beautiful, ukazał się w 2015 r.

Być może nowy singiel nie długo usłyszymy także na żywo. Florence and the Machine przyjedzie do Polski 2 czerwca. Zespół wystąpi na Orange Warsaw Festival.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA