REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jonathan Nolan pracuje nad serialową adaptacją "Fundacji" Asimova?

Jonathan Nolan, brat Christophera i autor scenariuszy między innymi do "Memento" i "Prestiżu", w wywiadzie udzielonym IndieWire wyznał, że uwielbia cykl "Fundacja" i chciałby przybliżyć go szerszej publiczności. Niektóre zachodnie media doszukują się w jego słowach potwierdzenia krążących od jakiegoś czasu plotek i zapowiedzi serialu opartego o dzieło Issaca Asimova.

11.11.2014
10:45
Jonathan Nolan pracuje nad serialową adaptacją „Fundacji” Asimova?
REKLAMA

Ani agent Nolana, ani stacja HBO, która rzekomo miałby ów serial wyprodukować, nie potwierdziły dotychczas tych rewelacji. Scenarzysta realizuje obecnie dla HBO serial "Westworld", w którym w jedną z głównych ról wcieli się sir Anthony Hopkins, wiadomo jednak, że przy okazji pracuje nad innym projektem. Czy jest nim adaptacja "Fundacji"? Byłaby to rewelacyjna wiadomość dla wszystkich fanów science-fiction, ale bez oficjalnych informacji na ten temat, w dalszym ciągu nie możemy być tego pewni.

REKLAMA
fundacja nolan
REKLAMA

Cykl "Fundacja" składa się z siedmiu tomów, wydanych w latach 1951-1993. Motywem przewodnim serii jest przedstawienie w konwencji S-F wielkich procesów historycznych oraz takich zjawisk, jak władza, manipulacja ludźmi oraz historią. "Fundacja" to najsłynniejsze dzieło Asimova, uważanego za jednego z najważniejszych pisarzy fantastyki naukowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA