REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy

„Nomadland” w kinach, a „Armia umarłych” w domu. Tych premier nie możesz przegapić w ten weekend

Oscarowe filmy wracają do kin. W ten weekend zobaczymy m.in. „Nomadland” ze wspaniałą rolę Frances McDormand. Na Netfliksa wpadł za to najnowszy film Zacka Snydera – „Armia umarłych”, miks heist movie z nawalanką zombie.

22.05.2021
9:00
armia umarłych netflix co obejrzeć w weekend
REKLAMA

Trochę się naczekaliśmy, ale rząd w końcu zezwolił na otwarcie kin. Od piątku możemy już oglądać filmy na wielkim ekranie, a to idealna okazja, żeby zobaczyć chociażby oscarowy „Nomadland”. Jeśli jednak z jakichś powodów nie chcecie wychodzić jeszcze z domów, możecie się zabarykadować i odpalić którąś z interesujących premier VOD, a potem zakończyć dzień powtórką jakiegoś znanego i lubianego filmu.

REKLAMA

Filmy, seriale, programy – podpowiadamy co obejrzeć w weekend

Ludzki głos

Krótkometrażowy film w kinach? Czemu nie, skoro za kamerą stanął Pedro Almodovar, a na ekranie zobaczymy dobrze nam znaną Tildę Swinton. „Ludzki głos” to opowieść o kobiecie, która przeprowadza ostatnią rozmowę z kochankiem odchodzącym do innej.

Filmu szukajcie w repertuarach otwartych kin.

Ten film zdobył trzy Oscary, w tym tego najważniejszego. „Nomadland” to opowieść o kobiecie, która straciła pracę i wiedzie żywot współczesnego nomady. Podróżuje po Stanach Zjednoczonych, szukając chwilowego zatrudnienia. Frances McDormand po raz kolejny wspięła się na wyżyny swego talentu – jej kreacja głównej bohaterki jest iście hipnotyzująca.

Filmu szukajcie w repertuarach otwartych kin.

Po ten film mogą sięgnąć nie tylko najzatwardzialsi zwolennicy Zacka Snydera, krzyczący w sieci #RestoreTheSnyderverse, ale przede wszystkim miłośnicy widowiskowej (i absurdalnej) rozwałki. To w końcu heist movie o najemnikach planujących skok w Las Vegas w czasie trwającej epidemii zombie. Odpowiadając na pytania: tak, jest Elvis zombie.

Film już dostępny na platformie Netflix.

Alone

Fabuła tego filmu niebezpiecznie koresponduje z otaczającą nas rzeczywistością. Oto Aiden przeprowadza się do nowego mieszkania, a tu nagle wybucha… pandemia. Zarażeni atakują niezainfekowanych. Protagonista barykaduje się we własnym domu i nawet z osamotnienia chce popełnić samobójstwo. Jego podejście zmienia się kiedy w budynku naprzeciwko dostrzega Evę.

Film już na platformach Premiery Canal+, Cineman, Vod.pl, Chili, Rakuten, Ipla.tv.

Swoimi oryginalnymi animacjami Netflix podpina się pod słynne franczyzy. Był kreskówkowy spin-off „Szybkich i wściekłych” i jest „Obóz kredowy”, czyli podróż do świata dinozaurów znanego z popularnej serii filmowej. Formuła fabularna jest podobna do tej znanej z wielkiego ekranu, ale tym razem prehistorycznym gadom czoła stawiają młodzi bohaterowie. To już trzecia odsłona ich przygód.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę szczególnie polecamy: wielki event w MCU „Avengers: Wojna bez granic” (Polsat, sobota 20:00), niebanalną komedię o dojrzewaniu „Król Staten Island” (Canal+ Film, sobota 20:00), spin-off Rocky’ego „Creed: Narodziny legendy” (HBO, sobota 22:10) i rozśpiewany utworami ABBY musical „Mamma Mia!” (TVN7, sobota 22:45).

W niedzielę szczególnie polecamy: czarną jak smoła komedię „Zabawa w pochowanego” (Cinemax, niedziela 20:00), osamotnionego Willa Smitha w postapokaliptycznym świecie „Jestem legendą” (TVN, niedziela 20:00) i oscarowego „Zniewolony. 12 Years a Slave” (TVP2, niedziela 21:00).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA