REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Już dzisiaj dowiemy się, kto powalczy o Oscary. Gdzie obejrzeć tegoroczne nominacje?

Już dziś poznamy listę nominowanych we wszystkich kategoriach nagród Akademii. Nominacje do Oscarów będą ogłaszane na żywo podczas internetowych transmisji.

23.01.2018
10:27
Nominacje do Oscarów 2018 transmisja
REKLAMA
REKLAMA

Za nami już większość gali hollywoodzkich nagród. Znamy laureatów Złotych Globów, Critics’ Choice czy Gildii Aktorów, jednak wciąż czekamy na rozdanie jednych z najstarszych i najbardziej prestiżowych statuetek, czyli Oscarów. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej dzisiaj ujawni listę tegorocznych nominowanych.

Nominacje do Oscarów 2018 – gdzie i kiedy oglądać?

Ogłaszanie kandydatów rozpocznie się o 14:22 polskiego czasu. Najpierw poznamy filmy ubiegające się o nagrody w kategoriach technicznych, takich jak najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia czy najlepszy dźwięk. 16 minut później przedstawiona zostanie lista nominacji w kategoriach aktorskich i filmowych. Łącznie kandydaci będą ubiegać się o statuetki w 24 kategoriach.

Ogłaszanie nominacji, podobnie jak samo rozdanie nagród, to ważne wydarzenie dla całego filmowego świata. Dlatego też Akademia umożliwia sympatykom ruchomych obrazków obejrzenie transmisji na żywo z przedstawiania listy tegorocznych kandydatów.

Całość można obejrzeć na oficjalnych profilach organizacji w mediach społecznościowych.

Przekaz będzie dostępny na Twitterze, Facebooku oraz na kanale YouTube Akademii. Całość można także obejrzeć za pomocą stron oscar.go.com oraz oscars.org.

Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej ufundowano w 1927 roku i wtedy też pojawił się pomysł samych nagród. Jednak po raz pierwszy Oscary przyznano dopiero 16 maja 1929 roku na prywatnej uroczystości w Hollywood Roosevelt Hotel. Zwycięzców ogłoszono już trzy miesiące wcześniej, a całość trwała zaledwie 15 minut.

W latach 30. lista zwycięzców trafiała do lokalnej prasy na kilka godzin przed rozdaniem Oscarów. Takie rozwiązanie nie utrzymało się zbyt długo, bowiem w 1940 roku dziennik Los Angeles Times opublikował nazwiska laureatów jeszcze przed rozpoczęciem gali. Na następnej ceremonii po raz pierwszy tożsamość zwycięzców ukryto w zaklejonych kopertach, otwieranych dopiero przy ogłaszaniu wyników. Jednak do nie zawsze chroni od wpadki, o czym boleśnie przekonano się w zeszłym roku.

REKLAMA

Tegoroczna uroczystość wręczenia Oscarów odbędzie się 4 marca w Dolby Theater w Hollywood.

Galę poprowadzi Jimmy Kimmel.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA