REKLAMA
  1. ROZRYWKA.BLOG
  2. Książki

Nowe ebooki, czyli co warto przeczytać - TOP 7

Trwa okres wakacyjny. Niezależnie od tego, czy urlop spędzicie na zagranicznym wyjeździe, zwiedzając urokliwe zakątki Polski, relaksując się na działce czy po prostu bunkrując przed całym światem w domu, idealnym towarzyszem będzie dobra lektura. Doradzimy wam, co wybrać - przed wami najciekawsze literackie premiery ostatnich miesięcy, wszystkie dostępne również jako ebooki. 

04.07.2016
20:17
analogowy ebook książki
REKLAMA
REKLAMA

W cieniu prawa - Remigiusz Mróz

remigiusz mróz w cieniu prawa class="wp-image-71574"

Najnowsza powieść popularnego autora thrillerów i kryminałów, chętnie podejmującego rozmaite problemy społeczne. "W cieniu prawa" przenosi czytelnika do Galicji roku 1909. Głównym bohaterem książki jest Erik Landecki, mężczyzna o niejasnej przeszłości, cieszący się złą sławą. Erik zostaje zatrudniony jako czyścibut w austriackim dworku i choć to posada raczej mało prestiżowa, czuje się, jakby chwycił Boga za nogi. Tymczasem już pierwszej nocy jego pobytu w dworku w tajemniczych okolicznościach ginie dziedzic rodu. Podejrzanym niemal natychmiast staje się Landecki, pojawiają się spreparowane dowody jego winy. Czy mężczyźnie uda się oczyścić z zarzutów i tym samym ocalić życie? W zaborze austriackim karą za morderstwo jest powieszenie.

Odwet Bourne'a - Eric Van Lustbade

odwet bourne'a eric van lustbader class="wp-image-71575"

Jedenasta już wydana w Polsce książka opowiadająca o przygodach Jasona Bourne'a. Autorem trzech pierwszych: "Tożsamości Bourne’a", "Krucjaty Bourne’a" i "Ultimatum Bourne’a" jest Robert Ludlum, po śmierci którego serię kontynuuje Eric Van Lustbade. Tym razem Bourne angażuje się w sprawę wykrycia nowych dróg przemytu narkotyków - misja jest śmiertelnie niebezpieczna, bohater ma jednak osobistą motywację, by się jej podjąć. Okazuje się, że zamieszany jest w nią przestępca, odpowiedzialny za śmierć przyjaciółki Bourne'a.

Cape Town - Deon Meyer

cape town class="wp-image-71581"

Po śmierci żony kapitan policji Mat Joubert ma samobójcze myśli i poważne problemy psychiczne. Nowy szef dokręca mu śrubę, zmuszając do wizyt u psychologa i zmiany dotychczasowego, autodestrukcyjnego trybu życia, na co Joubert nie chce się zgodzić. Godzi się spróbować dopiero, gdy grozi mu wydalenie ze służby. Tymczasem w mieście grasuje seryjny morderca, wybucha panika. Czy rozbity gliniarz poradzi sobie z tą sprawą? Olbrzymia presja nie ułatwia sprawy, a poszczególne tropy nijak się ze sobą nie łączą. Na podstawie tej książki powstał serial telewizyjny z Marcinem Dorocińskim w obsadzie.

to ty jesteś bobbym fisheremTo Ty jesteś Bobbym Fischerem - Christer Mjaset

Najnowsza powieść Christera Mjaseta autora „Lekarza, który wiedział za dużo” i „Białych kruków”. "To Ty jesteś Bobbym Fischerem" to krótka, ale treściwa pozycja. Håkon przyjeżdża na pogrzeb przyjaciela sprzed lat. Jeszcze nim wysiądzie na stacji docelowej, Lillehammer - miasto, w którym dorastał - przywołuje wspomnienia wydarzeń, które na zawsze odmieniło jego życie. Spotkanie z dawnymi znajomymi prowokuje gonitwę myśli, związaną z jakąś tajemnicą, która miała miejsce dawno temu, dotyczącą zniknięcia młodej Agnes. Jaki udział miał w tym Håkon i dlaczego cały czas nosi poczucie winy?

Moja walka. Powieść 4 - Karl Ove Knausgård

moja walka karl ove knausgard class="wp-image-71578"

Czwarta część autobiograficznej powieści norweskiego pisarza Karla Ovego Knausgårda, określanej czasem mianem "literackiego narkotyku". Najnowsza odsłona "Mojej walki" opowiada o wczesnej dorosłości autora, zdominowanej przez seksualność. Usilne próby realizacji erotycznych pragnień notorycznie przeradzają się w dokumentne porażki, co budzi niezaspokojenie i głęboką frustrację. Tych, którzy znają ten cykl, do sięgnięcia po kolejną powieść zachęcać nie trzeba.

Mężczyźni z różowym trójkątem - Heinz Heger

mężczyźni z różowym trójkątem class="wp-image-71598"

Wspomnienia Heinza Hegera (pseudonim Josefa Kohouta) z kolejnych niemieckich więzień i obozów, do których trafił po wybuchu II wojny światowej, a także lat późniejszych - prześladowania homoseksualistów w Niemczech nie ustały bowiem po wojnie, a trwały do końca lat sześćdziesiątych XX wieku. Książka Hegera to wstrząsający opis cierpienia i szykan, jakimi byli poddawani mężczyźni oznakowani różowym trójkątem.

Ganbare! Warsztaty umierania - Katarzyna Boni

ganbare class="wp-image-71600"

"Ganbare! Warsztaty umierania" to historie z kraju, gdzie zagrożenie katastrofą - trzęsieniem ziemii, tsunami albo wybuchem w elektrowni jądrowej - stało się normą, a zwykłe życie jest podszyte nieustannym widmem śmierci. I o ludziach, którzy próbują poradzić sobie w nowej rzeczywistości: takich, którzy uczą się nurkować, by z dna morza wydobyć szczątki swoich bliskich; próbują rozmawiać z duchami albo ignorują niebezpieczeństwa i udają, że nic się nie zmieniło.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA