REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film nakręcony smartfonem. W konkursie OPPO i Nowych Horyzontów zwyciężył obraz o radzeniu sobie z zespołem stresu pourazowego

Za nieco ponad miesiąc wystartuje 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W jego trakcie zostanie pokazana zwycięzka krótkometrażówka pt. „Film Your Story”. To etiuda poświęcona zmaganiom z zespołem stresu pourazowego.

02.07.2021
19:51
nowe horyzonty 2021 konkurs wyniki
REKLAMA

Wrocławski festiwal Nowe Horyzonty od lat cieszy się olbrzymią renomą w branży filmowej i jest odwiedzany przez olbrzymią liczbę widzów, chcących obejrzeć ciekawe art house'owe kino. Jego najnowsza edycji rozpocznie się już 12 sierpnia na miejscu i online. Fani świetnego kina już zacierają ręce, a poza zaplanowanym programem (którego szczegóły znajdziecie TUTAJ) czeka ich jeszcze pewna bardzo ciekawa niespodzianka.

W trakcie gali zamknięcia 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty zostanie pokazany krótkometrażowy film, który zwyciężył w specjalnym konkursie zorganizowanym przez dyrekcję wydarzenia i markę OPPO. Obie strony nawiązały współpracę przy okazji akcji promocyjnej nowej linii smartfonów OPPO Reno 5. W ten sposób powstał konkurs „Film Your Story”, którego zwycięzca miał obiecany seans w trakcie wspomnianej gali zamknięcia i nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Ostatecznie zadecydowano, że triumfalne laury przypadną w udziale projektowi autorstwa Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego, który rywalizował z 14 innymi finalistami.

REKLAMA

Ich etiuda pt. „Film Your Story” to wideopamiętnik o zmaganiach osób z zespołem stresu pourazowego.

REKLAMA

Młodzi twórcy nagrali ją w całości smartfonem OPPO Reno5 5G. Tematyka krótkometrażowego filmu kręci się wokół tzw. PTSD, czyli zespołu stresu pourazowego. Na tą dolegliwość cierpi Dominika Trybulec, współautorka i jednocześnie bohaterka zwycięskiej produkcji. Autorzy „Film Your Story” pokazują skutki PTSD w kontekście fabularyzowanej sytuacji wybudzenia się ze śpiączki brata dziewczyny.

Jak napisano w oficjalnym komunikacie prasowym, film nagrany w całości smartfonem pierwszy raz w historii zostanie pokazany w trakcie gali zamknięcie Nowych Horyzontów. Na ten moment przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze kilkadziesiąt dni. Podobnie jak na inne atrakcje 21. edycji jednego z najpopularniejszych polskich wydarzeń poświęconych branży filmowej i kinu.

Festiwal Nowe Horyzonty odbędzie się na żywo w dniach 12-22 sierpnia (oraz online od 12 do 29 sierpnia).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA