REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wyłoniono 15 finalistów konkursu „Film Your Story”

Wyłoniono finalistów konkursu „Film Your Story”. Teraz przed 15 wybrańców stoi jeszcze trudniejsze zadanie – swój świetny pomysł na film muszą wcielić w życie.

10.06.2021
20:34
Konkurs Film Your Story
REKLAMA

„Film Your Story” to konkurs skierowany do wszystkich, którzy nie tylko dali się oczarować X muzie, ale i sami chcą spróbować swoich sił w tworzeniu filmów. Na jego pierwszym, zakończonym właśnie, etapie aspirujący filmowcy zgłaszali swoje pomysły na krótki film opowiadający ich historię. Organizatorzy konkursu od razu zastrzegli, że liczyć się będzie na tym etapie przede wszystkim otwarta głowa i kreatywność.

REKLAMA

Tego, czy ktoś rzeczywiście ma światu coś istotnego do powiedzenia. Bo żyjemy w czasach, kiedy wszyscy wokół ciągle coś nadają. Media społecznościowe i youtube pękają od najrozmaitszych treści, z czego większość to marnowanie czasu odbiorców. Opowieści z gatunku niekoniecznych. Chcę więc, aby to, co trafi do mnie, jako widza, było jakkolwiek uzasadnione. Odpowiadało na pytanie - dlaczego powinienem poświęcić jakiś kawałek swojego życia, żeby to obejrzeć? Co jest w tym dla mnie? W jaki sposób mnie to ubogaci? A poza tym, będę w tym szukał autentyczności i szczerości, a nie wydumania i wykalkulowania – opowiadał nam Marcin Prokop, dziennikarz, prezenter i jeden z jurorów konkursu.

Do konkursu trafiły setki zgłoszeń, ale tylko 15 najciekawszych pomysłów mogło zagwarantować przejście do II etapu zmagań.

Jury wybrało 15 pomysłów, które miały największy potencjał

W skład jury weszli między innymi Roman Gutek (prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i założyciel MFF Nowe Horyzonty), Marcin Pieńkowski (dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty), Mo Zhang (Brand Menedżerka OPPO w Polsce), Marcin Prokop (dziennikarz związany przez lata z filmem i muzyką, ambasador marki OPPO w Polsce) oraz Michał Wilczewski (fotograf i influencer znany jako Wujaszek Liestyle).

REKLAMA

Selekcja zgłoszeń była jednocześnie przyjemna i trudna – nie było łatwo wybrać jedynie 15 prac z tak wielu znakomitych propozycji. Zaskoczyła nas różnorodność, kreatywność nadesłanych pomysłów, a także duży profesjonalizm zgłoszeń – zdradził Marcin Pieńkowski, dyrektor MFF Nowe Horyzonty.

Teraz przed uczestnikami konkursu stoi jeszcze trudniejsze zadanie. 15 finalistów (ich listę możecie sprawdzić tutaj) w drugim etapie konkursu będzie musiało wcielić swój świetny pomysł w życie. Co prawda zagwarantowano im niezbędny do tego sprzęt w postaci smartfona OPPO Reno5 5G ale i tak zrobienie krótkiej etiudy filmowej, która wygra konkurs, będzie nie lada wyzwaniem. Warto jednak zwalczyć, na zwycięzcę, lub zwycięzców (w konkursie mogą brać udział zespoły) czeka bowiem nie tylko 10 000 zł, ale także szansa na nakręcenie profesjonalnej etiudy filmowej pod okiem filmowych ekspertów i pokazanie jej światu. Premiera tego działa będzie miała miejsce podczas Gali Zamknięta 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, która odbędzie się już 21 sierpnia.

Powodzenia!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA