REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie martw się, jeśli nie możesz być na Nowych Horyzontach. Świetne filmy obejrzysz online

Pod koniec lipca rozpoczęło się wielkie święto kina w postaci festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Nie wszyscy zainteresowani widzowie mogli jednak udać się na Dolny Śląsk, by zobaczyć nowości slow cinema lub chociaż jedną wykręconą produkcję z sekcji nocne szaleństwo. Na szczęście dzięki internetowej edycji imprezy mogą to zrobić. Program online festiwalu jest bardzo rozbudowany, więc śpieszymy z podpowiedzią, na które tytuły należy zwrócić szczególną uwagę.

25.07.2022
21:11
nowe horyzonty online co obejrzeć
REKLAMA

Możliwość pojawienia się we własnej osobie na festiwalu Nowe Horyzonty to przyjemność, która nie tak dawno została nam odebrana. Oczywiście z wiadomych i niezależnych od organizatorów powodów. Lockdowny z czasów pandemii koronawirusa wszyscy wspominamy przecież równie negatywnie. Nikt nie miał wtedy dobrego humoru, czy to przez zamknięte ulubione restauracje, odwołane wyczekiwane koncerty, czy dystrybutorów w nieskończoność przenoszących premiery swoich potencjalnych hitów.

Z szalejącego koronawirusa wniknęło jednak również coś dobrego. Dzięki pandemii nagle okazało się, że wszystko można robić zdalnie. Oczywiście, oglądanie streamingu koncertu nie może równać się z uczestniczeniem w występie na żywo. Tak samo lepiej jest sobie wypić kawkę z kumplem w biurze, niż siedzieć w domu w samych majtkach i pracować. Ale jeśli pomyślimy o festiwalach filmowych, rzecz ma się zupełnie inaczej. Nowe Horyzonty są tego doskonałym przykładem.

REKLAMA

Nowe Horyzonty 2022 - najlepsze filmy w wersji online

Jeszcze przed pandemią, żeby wziąć udział w Nowych Horyzontach, trzeba było pojawić się osobiście we Wrocławiu. Wiązało się to z imprezowaniem w klubie festiwalowym do białego rana i wczesnym wstawaniem, aby zarezerwować bilety na interesujące nas seanse. Oj tak, klimat i dynamika tego wydarzenia jest niepowtarzalna, a jego sercem od ponad 20 lat niezmiennie pozostają filmy. Raz lepsze, raz gorsze, ale zawsze oryginalne i przesuwające granice tego, co nazywamy kinem. Osoby, które w trakcie festiwalu nie mogły być jednak w stolicy Dolnego Śląska, jeszcze do niedawna musiały całkowicie obejść się smakiem. Teraz jest już zupełnie inaczej.

Dzięki pandemii Nowe Horyzonty ewoluowały. Już nie trzeba jechać do Wrocławia, aby odkryć różne odcienie slow cinema Teraz część filmów z programu festiwalu da się obejrzeć w formie online. Oczywiście, jest to tylko wycinek tego, co oferuje nam udział w imprezie na żywo, ale wciąż daje mnóstwo radości. Za sprawą repertuaru online z każdego zakątka Polski mamy szansę zapoznać się z produkcjami, których nie zobaczylibyśmy nigdzie indziej.

Hybrydowa formuła Nowych Horyzontów musi się organizatorom opłacać, bo inaczej zrezygnowaliby z niej zaraz po pandemii. Dostęp do filmów online, miejmy nadzieję, na stałe zapisał się jednak w DNA imprezy. Dzięki wprowadzonym zmianom możemy brać udział w festiwalu z poziomu własnej kanapy również w tym roku. Niezależnie od tego, w którym miejscu w Polsce aktualnie się znajdujemy.

Nowe Horyzonty Online - co warto obejrzeć?

Nowe Horyzonty 2022 wystartowały w zeszły czwartek. Od 21 lipca we Wrocławiu trwa istne filmowe szaleństwo, do którego dzięki wydaniu online może dołączyć się każdy. Na pewno warto to zrobić, chociażby dla tych trzech tytułów:

Vortex

Vortex - Nowe Horyzonty Online

Gaspara Noe nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi X muzy, choć to niekoniecznie komplement. Niemal 10-minutowa scena gwałtu analnego na Monice Bellucci na stałe zapisała się na kartach historii całego medium. Pomimo upływu lat, pazur tego naczelnego prowokatora współczesnej kinematografii się nie stępił. W swoim najnowszym filmie przedstawia ostatnie dni życia starszego małżeństwa. Stawia tym razem co prawda na twardy realizm, ale nie rezygnuje z formalnych eksperymentów. Jak zapewnia opis festiwalowy, seans "Vortex" dostarczy wam podobnych emocji co "Miłość" Hanekego i "Szepty i krzyki" Bergmana.

Klondike

Filmy prezentowane na Nowych Horyzontach udowadniają, że kino to żywy organizm, który reaguje na to, co dzieje się wokół niego. "Klondike" nie jest więc może wyjątkiem w programie imprezy, ale za to jej interesującym elementem już zdecydowanie. To opowieść osadzona w Donbasie w 2014 roku. Podążając śladem pary spodziewającej się dziecka, zobaczymy, jak wyglądał początek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Produkcja ta pozwoli wam nie tylko lepiej zrozumieć, co aktualnie dzieje się za naszą wschodnią granicą, ale też otworzy oczy na koszmar, w jakim ofiary agresji Putina żyją już od wielu lat.

Meduza

Meduza - Nowe Horyzonty Online

Jak zrobić sobie idealne chrześcijańskie selfie? Nikt nie wie tego lepiej niż bohaterki filmu "Meduza", które między paciorkiem a gorzkimi żalami polują nocami na cieszące się życiem grzesznice. Ta brazylijska wariacja na temat "Wrednych dziewczyn" w przerysowany sposób przedstawia świat religijnego fanatyzmu. Produkcja w równym stopniu przesiąknięta jest niepokojem i buntem, co ironią.

Nowe Horyzonty Online - jakie jeszcze filmy warto obejrzeć?

W programie Nowych Horyzontów Online znajduje się mnóstwo filmów, które skłonią was do refleksji nad otaczającym światem, bądź zapewnią niezapomnianą rozrywkę. Trzy wymienione wyżej tytuły to tylko wierzchołek góry lodowej. Prócz nich zwróćcie szczególną uwagę na:

  • Flux Gourmet
  • Afterwater
  • Delikatnie
  • Katedra
  • Kolano Ahed
  • Oni niosą śmierć
  • Plac zabaw
REKLAMA

Nowe Horyzonty Online - do kiedy?

Nowe Horyzonty Online potrwają dłużej niż stacjonarna edycja festiwalu, bo do 7 sierpnia. Do tego czasu można będzie obejrzeć wszystkie filmy z programu tej formy imprezy. Z wykupieniem dostępu do interesujących was filmów nie zwlekajcie jednak do ostatniej chwili. Liczba biletów jest bowiem ograniczona. Wszystkie polecane filmy znajdziecie na stronie Nowe Horyzonty VOD.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA