REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To tydzień dobrych płyt, ale awangardowy krążek Darii Zawiałow zaskakuje najbardziej

W mijającym tygodniu audiofile nie mieli na co narzekać: światło dzienne ujrzały krążki świeże i zaskakujące. Przyglądamy się najciekawszym płytowym premierom, które warto sprawdzić.

12.06.2021
13:00
nowe płyty tygodnia premiery 11 czerwca daria zawiałow
REKLAMA

Najciekawsze premiery płytowe tego tygodnia:

REKLAMA

Daria Zawiałow – Wojny i Noce

Daria Zawiałow zaprezentowała fanom swój trzeci długogrający album. Daria i Michał Kush dotrzymali słowa: krążek to kolejny rozdział flirtu z francuską elektroniką. Są syntezatory inspirowane brzmieniem z lat 80., są też brzmienia gitarowe, a to wszystko podlane odrobiną współczesności. Wokalistka uprzedzała, że warstwa liryczna jest najbardziej osobistą w jej karierze: wygląda na to, że nie rzucała słów na wiatr. W tekstach i w muzyce znajdziemy też dużo inspiracji Japonią (na co zresztą naprowadza już design okładki). Nieprawdopodobnie świeże!

Black Sabbath – Sabotage (Super Deluxe Edition)

Gratka dla fanów kultowej formacji i klasycznego, ostrzejszego brzmienia. 11 czerwca odbyła się premiera nowego wydania szóstej płyty Black Sabbath (Sabotage) w wersji Super Deluxe Edition. Ponowne wydanie zawiera przede wszystkim 13 niepublikowanych do tej pory utworów na żywo: to odtworzona setlista koncertów z trasy zespołu z 1975 roku. Wszystkie 16 utworów, które znajdują się na dodatkowej płycie, nagrane zostały w trakcie trasy koncertowej promującej płytę. Album pionierów heavy metalu jest jednym z najbardziej dynamicznych i porywających wydawnictw grupy. Nagrano go pod wpływem batalii sądowej, którą wówczas zespół toczył ze swoim ex-menagerem (i to właśnie stąd sabotaż w tytule). Jest intensywnie, jest eksperymentalnie, choć w 1975 roku nie doceniono płyty należycie.

Fukaj & Kubi Producent – CHAOS

Zapytasz o najszybciej rozwijające się kariery w historii polskiej rapsceny? Wśród liderów nie sposób pominąć Fukaja. Chłopak zyskał zainteresowanie i wbił się do topki popularności w zaledwie kilka miesięcy. A wszystko zaczęło się od tego, że Mata puścił nieznanego gościa na charytatywnym streamie i stwierdził, że gość jest naprawdę niezły. Nominacja od Quebonafide w #hot16challenge2 też zrobiła swoje. Nagrany z Kubim Producentem CHAOS jest jego debiutancką płytą. Spójną, niezawsze równą, ale solidną, podbitą fenomenalnymi bitami. Fukajowi brakuje jeszcze nieco własnej tożsamości, ale to jego pierwsze kroki i ogromna presja. Warto sprawdzić.

Marina – Ancient Dreams In A Modern Land

Najnowszy (piąty) longplay Mariny, w przeciwieństwie do bardzo przeciętnego poprzendnika, podtrzymuje poziom świetnie przyjętych singli. Marina jest współproducentką sześciu utworów, a materiał napisała sama, oferując ociekający emocjami projekt z pogranicza elektropopu i indie, imponujący przede wszystkim warstwą liryczną. To swoista kronika, przemyślana opowieść, piękna historia.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA