REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

David Lynch utrzymuje, że nowe Twin Peaks to nie 3 sezon Miasteczka. To nawet nie jest typowy serial

Wiele osób zdziwiło to, że nowe Twin Peaks tak trudno znaleźć w HBO GO. Nie powinno być to jednak zaskoczeniem, bo sam David Lynch zabiega o to, by jego nowej produkcji nie nazywać 3 sezonem.

23.05.2017
9:45
nowe twin peaks 2017 3 sezon the return limited series event
REKLAMA
REKLAMA

Serial wrócił po ponad ćwierć wieku od emisji ostatniego odcinka jako zupełnie nowa produkcja. Reżyser nie traktuje swojej nowej opowieści jako trzeciego sezonu serialu znanego widzom z Polski pod tytułem Miasteczko Twin Peaks. David Lynch mocno zabiega o to, by to rozgraniczać.

Nowe Twin Peaks to w oryginale Twin Peaks Limited Series Event lub Twin Peaks - The Return.

Dla uproszczenia opisuje się 18-odcinkową produkcję z tego roku jako trzeci sezon serialu telewizyjnego z początku lat 90. Nie jest to jednak zgodne z wizją autora, który zdecydował się określić dalszy ciąg tej opowieści jako właśnie Twin Peaks Limited Series Event. Showtime dystrybuuje też tę produkcję jako Twin Peaks - The Return.

Dla widza ta nomenklatura oczywiście niewiele zmienia. Po seansie upewniłem się zresztą w przekonaniu, że nie ma zbytniego sensu w oglądaniu nowej produkcji bez znajomości pierwszych dwóch sezonów i filmu Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną. To bezpośrednia kontynuacja historii morderstwa Laury Palmer.

Określenie nowego Twin Peaks mianem limitowanej serii jest za to problematyczne dla użytkowników serwisów VOD.

O tym, że trudno znaleźć nowe Twin Peaks w HBO GO, pisałem już w swojej recenzji pierwszych czterech odcinków. Wiele osób zresztą pytało mnie, dlaczego nie mogą znaleźć nowej serii. Okazuje się, że nie jest to zła wola HBO. Stacja ma dobre wytłumaczenie na to, dlaczego poszukiwania 3 sezonu serialu w usłudze VOD mogą spełznąć na niczym.

HBO Polska nie miało innego wyboru, jak umieścić w swojej bazie nowe Twin Peaks jako nowy rekord i to niepowiązany z obecnym wcześniej w bibliotece Miasteczkiem Twin Peaks. Z tego powodu 18-odcinkowa limitowana seria podpisana jest w polskiej wersji po prostu Twin Peaks. Wśród użytkowników może to budzić konsternację - dostępny jest tylko pierwszy sezon.

REKLAMA

Ta pierwsza seria to oczywiście ten wyczekiwany od ponad 20 lat 3 sezon serialu, którego premiera budzi tak ogromne emocje. Nie jest to jednak wymysł HBO GO, a intencja Davida Lyncha. Reżyser nie traktuje zresztą swojego nowego dzieła z 2017 roku jak typowego serialu. Na tę produkcję można patrzeć równie dobrze jak na 18-częściowy film.

W HBO GO od 22 maja 2017 roku dostępne są już 4 pierwsze odcinki nowego Twin Peaks, a kolejny będzie można obejrzeć nie za tydzień, ale 5 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA