REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

NINATEKA.pl: Sztuka Współczesna, Dług i rozmowy z Więckiewiczem

Co tydzień na NINATEKA.pl możemy obejrzeć nowe klipy, nagrania, filmy. W tym tygodniu temat poświęcono Sztuce Współczesnej, ale oprócz tego jest także kilka innych ciekawych materiałów do obejrzenia.

29.01.2014
14:00
Nowości w NINATEKA.pl
REKLAMA

Nowości w Kolekcji Sztuki Współczesnej są zbiorem wideo-artów, filmów poświęconych wybitnym postaciom czy nagraniami z preformensów. Już wcześniej w bazie znajdowały się reportaże, filmy dokumentalne czy inne materiały poświęcone temu zagadnieniu - w tym tygodniu NINATEKA.pl wzbogaciła ten dział o kilkanaście nowych pozycji, m.in. "Budkę telefoniczną" Teresy Murak, która "zamieszkiwała" najpopularniejszą warszawską budkę telefoniczną czy awangardowy film "Kwadrat" Krzysztofa Rybczyńskiego.

REKLAMA
Dług, Krzysztof Krauze

Ponadto w tym tygodniu możemy obejrzeć film "Dług" z Andrzejem Chyrą w roli bezwzględnego Gerarda Nowaka. Film został udostępniony wraz z audiodeskrypcją, która umożliwia obejrzenie produkcji osobom niewidomym (głos lektora opisuje to, co widać na ekranie). Niestety, alektora aktualnie nie da się wyłączyć, być może będzie to następny krok NINATEKI.pl. "Dług" jest filmem z 1999 roku, a wyreżyserował go Krzysztof Krauze. Opowiada o przyjaciołach, którzy po transformacji próbują otworzyć własny biznes, niestety - nie mogą dostać kredytu. Potrzebują jakiegoś zabezpieczenia, aby bank dał im pieniądze. Jeden z nich spotyka starego kolegę, Gerarda. Spotkanie przy kawie okazuje się początkiem koszmaru. Losy Gerarda i jego dłużników są historią prawdziwą, na podstawie wydarzeń powstał także reportaż autorstwa Marzeny Wróbel.

REKLAMA
Robert Więckiewicz

Oprócz tego możemy obejrzeć koncert Rebeki. Koncert pochodzi z października 2013 roku z Festiwalu Kultura 2.0, który odbył się w Warszawie. Rebeka to melodyjność połączona z disco brzmieniem lat 80. XX wieku. W materiale usłyszymy piosenki takie jak: "With Tears We Cry", "Fail" i "Stars". Na NINATECE.pl pojawiła się także rozmowa z aktorem, Robertem Więckiewiczem, którego ostatnio mogliśmy podziwiać w filmie Wojtka Smarzowskiego, "Pod Mocnym Aniołem".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA